Zapowiedzi

Niezapomniany rodzinny weekend, czyli Dzień Dziecka z Operą Śląską

Opera Śląska w Bytomiu zaprasza wszystkie dzieci wraz z rodzicami na wyjątkowe obchody Dnia Dziecka (1 i 2 czerwca). Tegoroczny program zapewni mnóstwo emocji, uśmiechów i niezapomnianych chwil w towarzystwie wspaniałej sztuki. Sprawdźcie!

Cyrk Giuseppe

Obchody tegorocznego Dnia Dziecka Opera Śląska rozpocznie od zaprezentowania muzycznego widowiska Cyrk Giuseppe Piotra Mossa. To muzyczna baśń, gdzie można spotkać magiczne melodie, wesołe klauny i fantastyczne postaci. Widowisko w przystępny sposób ukazuje możliwości ilustracyjne orkiestry. Co ważne – oprócz tradycyjnych instrumentów – w spektaklu można usłyszeć syrenę okrętową, maszynkę do robienia wiatru, gwizdki a nawet klakson samochodowy. Piękna muzyka i zaskakujące dźwięki przeniosą najmłodszych dla świata wyobraźni, gdzie cyrkowa opowieść staje się niemal rzeczywistością. Orkiestra Opery Śląskiej wystąpi pod batutą Tomasza Tokarczyka. Cyrk Giuseppe do zobaczenia 1 czerwca, godz. 11.00 i 18.00.

Balet Don Kichot     

Po cyrkowych emocjach, przeniesiemy się do świata baletu z Don Kichotem L.A.Minkusa. Spektakl, który Opera Śląska zaprezentuje 2 czerwca (godz. 18.00) to kwintesencja klasycznego tańca, połączona z dynamiczną choreografią i wspaniałą muzyką. Pełna przygód opowieść o rycerzu z La Manchy, jego wiernym giermku Sancho Pansie oraz pięknej Dulcynei, w wykonaniu utalentowanych tancerzy baletu Opery Śląskiej, dostarczy widzom wzruszeń i niezapomnianych wrażeń.

Wystąpią: Soliści, Koryfeje i Zespół Baletowy, Artyści Chóru Opery Śląskiej, Orkiestra Opery Śląskiej pod dyrekcją Agnieszki Nagórki oraz Uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. L. Różyckiego w Bytomiu.

Bilety na wydarzenia są dostępne w kasie opery oraz na stronie internetowej Opery Śląskiej: www.opera-slaska.pl.

Komentarze
Udostepnij