Zapowiedzi

„Niezwykła historia Sebastiana Van Pirka” – kwietniowa premiera w warszawskim Guliwerze

Już 6 kwietnia Teatr Guliwer opanują wampiry, a dokładniej Sebastian Van Pirek z rodziną. 

Na Dużej Scenie widzowie i widzki będą mieli okazje zobaczyć prapremierę sztuki Marcina Wichy na podstawie jego własnej książki. „Niezwykłą historię Sebastiana Van Pirka” wyreżyseruje czeski reżyser i scenograf Marek Zákostelecký.

Jak tu być wampirkiem bez kłów? Straszyć czy śmieszyć? I co powiedzą rodzice, gdy odkryją, że młody Sebastian woli dowcipkować, niż czaić się w ciemnościach? Że nie znosi wątróbki, a lubi rzodkiewki i sałatę?

Spektakl na podstawie książki laureata Nagrody Nike to opowieść o samoakceptacji, do której czasem trzeba dojść długą i pokrętną drogą. Błyskotliwy, wampirzy humor łączy się tutaj z mądrą lekcją na temat przyglądania się sobie. Nawet jeśli w lustrze nie pojawiają się długo wyczekiwane kły.

– Jest to spektakl o chłopcu, który szuka swojego miejsca na świecie. To jest taka prosta, bardzo piękna historia – mówi Marek Zákostelecký. –  Kiedy zaczęliśmy myśleć o adaptacji najlepszą formą wydał nam się musical dla dzieci. Mogę więc obiecać, że w tym spektaklu będzie naprawdę dużo świetnych piosenek. Robimy spektakl nie tylko dla dzieci, ale też dla całej rodziny – dodaje reżyser spektaklu.

Adaptacji swojej książki dokonał sam autor – Marcin Wicha. Do współpracy Zákostelecký zaprosił także Martina Husovskiego – odpowiedzialnego za kompozycje piosenek i warstwę muzyczną spektaklu. Nad ruchem scenicznym czuwa Błażej Twarowski, z kolei Adrian Wiśniewski przygotowywał zespół aktorski wokalnie. Asystentką reżysera jest Izabella Kurażyńska, a reżyserem świateł Damian Pawella. 

Na scenie zobaczymy Izabellę Kurażyńską, Elżbietę Pejko, Izabelę Zachowicz, Honoratę Zajączkowską, Pawła Jaroszewicza, Damiana Kamińskiego, Macieja Owczarzaka, Adama Wnuczko oraz gościnnie Jakuba Szalchetkę w tytułowej roli Sebastiana Van Pirka.

Bilety na spektakle i więcej informacji o przedstawieniu dostępne są na stronie teatru www.teatrguliwer.pl.

Na widzów i widzki Teatru czeka muzyczna uczta pełna krwistego humoru!

Komentarze
Udostepnij