Zapowiedzi

“No-One Show” Jerzego Bielskiego na Warszawskiej Jesieni

20 września 2021 w Klubie Akwarium odbędzie się polska premiera „No-One Show”. To imersyjne (VR) wydarzenie muzyczno-teatralne. Ten, po części film muzyczny nakręcony w technice 360°, po części spektakl teatralny na żywo, został stworzony przez mieszkającego na co dzień w Holandii Jerzego Bielskiego oraz Futurists.

Jest to polski debiut tego uznanego za granicą kompozytora i twórcy eksperymentalnych spektakli teatru muzycznego.

“No-One Show” zabiera słuchacza/widza w wirtualną, audiowizualną podróż przez świat zdominowany systemami algorytmów i kodów po to, aby ponownie odkryć istotę człowieczeństwa. W dobie sztucznej inteligencji, wszechobecnych, komunikujących się z nami internetowych botów i algorytmów, które kierują naszymi wyszukiwarkami i silnie wpływają na nasz dostęp do informacji, a co za tym idzie, kształtują nasz światopogląd, czy artysta nadal jest istotną częścią występu na żywo? Czy może technologia przewyższyła nas już również i w tej dziedzinie ludzkiej działalności? Poza tym, jak bardzo niezależny może być taki „androidowy” wykonawca od swojego twórcy/programisty? Czy byłby w stanie kiedykolwiek uwolnić się, albo jeszcze lepiej: pomnożyć w kilka bytów osobnych, które jednocześnie prowadziłyby ze sobą (artystyczną) rozmowę? W jaki sposób komunikowałyby się z nami i jaki byłby to rodzaj komunikacji?

„Jerzy jest kompozytorem, który nie myśli partyturą, lecz totalnymi koncepcjami. Z wielką ambicją poszerza granice teatru muzycznego.” – Tobias Kokkelmans (dyrektor Nederlands Theater Festival, Amsterdam Fringe Festival, dramaturg O. festival)

Bielski od kilku lat na swój sposób redefiniuje połączenie muzyki,  teatru, instalacji i performansu ze swoją holenderską grupą Futurists. W “No-One Show” na scenie nie ma nawet wykonawców. Ten innowacyjny film/wydarzenie na żywo, częściowo stworzony przez sztuczną inteligencję, stawia widzowi pytania o definicję człowieczeństwa w zdominowanym technologią XXI wieku.

Daty występów:
20.09 (pon.) godz. 22:30
21.09 (wt.) godz. 22:30
Miejsce:
Klub Akwarium, ul Krakowskie Przedmieście 60a
„No-One Show” to wydarzenie towarzyszące Festiwalu Warszawska Jesień.
Producentami wydarzenia są Arte Fundacja Kultury i Edukacji oraz Futurist Foundation.
Wstęp wolny. Konieczna rezerwacja miejsc pod adresem: artefundacja@gmail.com

Komentarze
Udostepnij