Zapowiedzi

Nominowana do Nagrody Bookera powieść irlandzkiego mistrza we wspaniałym przekładzie Agi Zano

Policjant Tom Kettle niedawno przeszedł na emeryturę i zamieszkał w zaciszu nowego domu, przybudówki do wiktoriańskiego zamku z widokiem na Morze Irlandzkie. Miesiącami z nikim się nie widział, pomijając ekscentrycznego właściciela i znerwicowaną młodą matkę, która wprowadziła się tuż obok. Kettle wraca wspomnieniami do swoich bliskich: ukochanej żony June i dwójki dzieci, Winnie i Joego. Kiedy jednak u drzwi staje dwóch byłych kolegów po fachu, którzy pragną rozwikłać sprawę niedającą mu od kilkudziesięciu lat spokoju, Kettle musi wrócić do tego, co pragnął na zawsze zostawić za sobą.

Czas starego boga to wspaniała powieść o demonach przeszłości. Sebastian Barry wikła czytelnika w historię, w której nic nie jest takie, jakie z początku się wydaje.

Sebastian Barry (ur. 1955 r.) – wybitny irlandzki prozaik, dramatopisarz i poeta. Ukończył Trinity College w Dublinie. Zadebiutował w 1982 roku powieścią Macker’s Garden. Ma w swoim dorobku piętnaście sztuk teatralnych, trzy tomy poezji i jedenaście powieści. Był pięciokrotnie nominowany do Bookera (dwukrotnie jego powieści znalazły się na krótkiej liście kandydatek do nagrody), dwukrotnie nagrodzono go prestiżową Costa Book Award (za Tajny dziennik i Dni bez końca).

Czas starego Boga – Wydawnictwo ArtRage
Tytuł:„Czas starego Boga
Autor: Sebastian Barry
Tłumaczenie: Aga Zano
Premiera: 10 czerwca 2024
 
Okładka: Kamil Rekosz
Wydawnictwo ArtRage
Komentarze
Udostepnij