Zapowiedzi

Nowa książka abp. Grzegorza Rysia w Wydawnictwie Znak

Mamy przyjemność zaprezentować nową książkę abp. Grzegorza Rysia O bliskości. Jak żyć razem w podzielonym świecie. Jest to wyjątkowy zbiór wypowiedzi łódzkiego metropolity z 2020 roku.

Abp Grzegorz Ryś w sposób przenikliwy, a jednocześnie ciepły pokazuje, jak odnaleźć sens i zaznać ukojenia w trudnych czasach. Udowadnia, że u podstaw każdej decyzji powinny stać uniwersalne wartości, o których nieraz zapominamy – zrozumienie, empatia, szacunek i miłość. Tylko dzięki nim możliwe jest obranie właściwej drogi życiowej.

O bliskości. Jak żyć razem w podzielonym świecie to przewodnik duchowy, po który powinna sięgnąć każda osoba, której bliski jest duch Ewangelii.

Premiera 10 lutego 2021 roku.

Jak doświadczyć bliskości w czasach izolacji?
Jak budować jedność w czasach podziałów?
Skąd czerpać nadzieję w czasie pełnym lęku i niepokoju?

Abp Grzegorz Ryś przekonuje, że wspólnota nie tylko jest nam potrzebna jak tlen, ale też wciąż jest możliwa. Tego, co rozdarte, nie posklejamy dyskusjami ani narzuconymi z góry nakazami. Liczą się proste gesty: zrobienie zakupów sąsiadowi, telefon do kogoś samotnego, wyciągnięcie ręki do zgody, modlitwa. Obecność, troska, szacunek, solidarność – te podstawowe ludzkie wartości są równocześnie najgłębiej chrześcijańskie.

Ślepota polega na tym, iż jesteśmy tak wpatrzeni w sprawy doraźne, detaliczne, drobiazgowe, że tracimy właściwą perspektywę i nie widzimy już tego, co istotne, co jest naszą misją, naszym celem. 

(fragment książki)

Komentarze
Udostepnij