Zapowiedzi

Nowa książka Roberta Ziębińskiego | Pojawi się także film | Eryk Lubos w filmie i audiobooku

Demony przeszłości, próba odnalezienia swojego miejsca na świecie oraz gangsterskie porachunki to główne motywy nowej powieści Roberta Ziębińskiego. 27 września br. ukazał się „Diabeł” (Empik Selfpublishing) – książka, na podstawie której powstał scenariusz filmu pod tym samym tytułem. Do kin trafi w pierwszym kwartale 2024 r. Audiobook i  ekranizację łączy przejmująca kreacja Eryka Lubosa.

Robert Ziębiński powraca z nową powieścią. Tym razem postanowił zaskoczyć swoich fanów i przygotował dla nich powieść sensacyjną przepełnioną nie tylko wartką akcją, ale i… najgłębszymi emocjami. Główny bohater „Diabła” nie potrafi wrócić do normalnego życia. Codzienny rytm zwykłego człowieka jest mu obcy. Za brakiem zdolności do przystosowania kryje się mroczna historia jego przeszłości. Maks zabiera czytelnika w drogę przepełnioną wspomnieniami z Afganistanu, Iraku oraz obrazami z trudnej młodości.

„Diabeł” to przejmująca historia byłego żołnierza, dla którego opuszczenie armii oznaczało tylko jedno – utratę sensu życia. Los stawia przed nim jednak jeszcze trudniejsze zadanie – powrót do domu. Gdy Maks stanie oko w oko ze swoją przeszłością, rozpęta się piekło.

– Diabeł to historia człowieka, który posiadał tylko jedną umiejętność – eliminowania ludzi. Gdy przechodzi na przymusową emeryturę, musi nauczyć się nowej, która polega na życiu z ludźmi. Powrót do domu wydaje się być najszybszym sposobem na odrobienie tej lekcji. Tylko że najszybsze sposoby, najczęściej okazują się zwodnicze, a dobre pomysły – fatalne w skutkach  – opowiada Robert Ziębiński.

Już wkrótce na ekrany kin trafi ekranizacja powieści, wyreżyserowana przez Błażeja Jankowiaka i oparta na scenariuszu Roberta Ziębińskiego. W filmie zobaczymy m. in. Eryka Lubosa, Paulinę Gałązkę, Piotra Trojana, Krzysztofa Stroińskiego oraz Aleksandrę Popławską. To produkcja, która powstawała w ścisłej współpracy z żołnierzami Jw. „GROM”. Eryk Lubos, wcielający się w postać Maksa, spędził blisko dwa lata w środowisku żołnierzy, by wiarygodnie oddać na ekranie zachowanie weterana sił specjalnych. Film będzie można oglądać na ekranach kin w całej Polsce.

„Diabeł” to pierwsza w Polsce powieść wydana w selfpublishingu, na podstawie której nakręcono film.

Audiobook z Erykiem Lubosem w roli głównej dostępny jest również w aplikacji Empik Go.

Fragment książki:

Czasami między ludźmi dzieje się coś tak skomplikowanego, że wszystko dobre czy złe znika. Przepada. Relacja staje się białą, nieistniejącą plamą. A za czymś takim trudno tęsknić. Więc nigdy za rodziną nie tęsknił. Żył swoim życiem, a jej istnienie czasami przypominało o sobie w zaskakujących momentach.

Takiego Diabła chciałbym mieć za przyjaciela. Świetna, wartka sensacja.
Robert Małecki

Wciągająca od pierwszych stron, wartka akcja powoduje, że nie można się oderwać! A poza tym chciałabym mieć taką przyjaciółkę jak… Suka!
Magdalena Witkiewicz

Więcej o historii: www.empik.com/diabel
„Diabeł” Robert Ziębiński
Empik Selfpublishing
Liczba stron: 342

Komentarze
Udostepnij