Zapowiedzi

Nowa scena kabaretowa w Warszawie! Teatr Rampa otwiera KLUB TRAGEDIOWY

Szczepionkowy lek na lęk, bezradność i frustrację

Już w najbliższy piątek 22 października Warszawa wzbogaci się o nową scenę kabaretową. Teatr Rampa otwiera KLUB TRAGEDIOWY, a jego działalność inauguruje premierą stand-up musicalu Agnieszki Makowskiej “Niepokój nauczycielski” w reżyserii nowego dyrektora Rampy – Michała Walczaka. Nowa scena będzie przestrzenią, w której humor będzie mieszał się z grozą, teatr lalkowy z recitalami, groteska z burleską, a drag z cyrkopunkiem. Twórcy chcą znaleźć szczepionkę na lęk, bezradność i frustrację. Teatr Rampa już teraz zaprasza twórców rozrywki, improwizatorów i komediantów z pomysłami do współpracy. Każdy może się zgłosić.

22 października o 19.00 w Teatrze Rampa na Kołowej 20 startuje KLUB TRAGEDIOWY.

Wirus mutuje nie tylko nasze płuca, ale także umysły, serca i wyobraźnię, która karmi się nie tylko tym co wesołe, pogodne i łatwe. Zalew negatywnymi bodźcami, brak odpoczynku i rosnące na świecie napięcie domaga się innego niż przed pandemią rodzaju odreagowania – nowych zmutowanych form komedii. Klub zaprasza do współpracy wszystkich epidemiologów, karnawalistów, improwizatorów, komediantów, tragików, ale także hybrydy, mutanty, freaków i geeków. Pomysły na rozrywkę przyszłości wysyłać można na adres: klubtragediowy@teatr-rampa.pl.

Klub Tragediowy powstał podczas pandemii w podziemiu fryzjersko-gastronomicznym. Na nielegalnych spektaklach spotykali się komicy w depresji, bezrobotni muzycy, aktorzy, kaskaderzy, cyrkowcy i inni bankruci z dotkniętych lockdownem branż. Wygłodniali karnawału widzowie kupowali na czarnym rynku drogie bilety na konspiracyjne stand-upy, recitale zespołów pocovidowych czy minimusicale. Potrzeba wspólnoty wygrywała z lękiem przed nalotami policji sanitarnej, która tropiła zakazane spektakle. Po miesiącach ukrywania się, grania za każdym razem w innym miejscu: opuszczonych restauracjach, dyskotekach czy tunelach metra pod Targówkiem – Klub Tragediowy znalazł stałe miejsce i azyl w Teatrze Rampa – opowiadają twórcy Klubu Tragediowego.


Działalność Klubu Tragediowego w Rampie inauguruje premiera stand up musicalu Agnieszki Makowskiej „Niepokój nauczycielski” w reżyserii Michała Walczaka

Teatr Rampa inspirując się Dniem Edukacji Narodowej, zaprasza pedagogów, rodziców i tych którzy boją się myśli o potomstwie na terapeutyczne spotkanie z mgr Marzeną Świrską-Wnerwińską, specjalistką od wychowywania dzieci, pedagożką i coachinią, miłośniczką musicali, która w czasie pandemii wygrała konkurs Belfer roku organizowany przez „Los nauczycielski”. „W czasach kryzysu edukacji szkoła potrzebuje liderek takich jak pani Marzena.” – pisało jury konkursu. Dzięki słynnym lekcjom w sieci, edukacyjnym piosenkom, które mają milionowe odsłony oraz krytyce ministra edukacji Marzena Świrska-Wnerwińska stała się nie tylko gwiazdą tabloidów.

Jako dyrektorka integracyjno-sportowo-wyczynowej Szkoły Podstawowej nr 5324 na Targówku toczy boje z depresją nastolatków, wizytującym szkołę dilerem, kuratorem i innymi demonami, które dręczą polską szkołę. W wolnych chwilach pani Marzena pisze autobiografię pt. „Niepokój nauczycielski” i wpada do Teatru Rampa, gdzie w Klubie Tragediowym pracuje nad stand-up musicalem.

W opartym na faktach show mgr Marzena szczerze opowiada o drodze młodej wuefistki, która wspięła się na sam szczyt – została dyrektorką szkoły i gwiazdą „Losu nauczycielskiego”. Czy Marzena Świrska-Wnerwińska poradzi sobie jako dyrektorka i ogarnie setki rozwydrzonych dzieci a przede wszystkim – ich rodziców? Przekonaj się sam i przyjdź na szkolne zebranie, które umili dostęp do bufetu z napojami i przekąskami.


Bilety dostępne na www.bilety.teatr-rampa.pl

Scenariusz – Agnieszka Makowska, Michał Walczak

Reżyseria – Michał Walczak

Muzyka – Andrzej Izdebski

Scenografia i kostiumy – Joanna Walisiak

Lalki – Konrad Czarkowski

Głos z zaświatów – Robert Tondera

Komentarze
Udostepnij