Zapowiedzi

Nowe spojrzenie na najgłośniejsze morderstwa we współczesnej historii Polski. ‘Tajemnice polskich morderstw’ tylko na Viaplay!

Seriale dokumentalne z gatunku prawdziwe zbrodnie, historie opisujące najbardziej zagadkowe przestępstwa w historii, cieszą się ogromną popularnością na całym świecie, w tym w Polsce, już od wielu lat. Nowa seria ‘Tajemnice polskich morderstw’ to pierwsza produkcja dokumentalna Viaplay poświęcona najgłośniejszym i najbardziej przerażającym morderstwom popełnionym w Polsce. Każdy z sześciu odcinków serialu opisuje jedną z najgłośniejszych spraw kryminalnych, które miały miejsce w naszym kraju. Premiera już w piątek, 2 grudnia, tylko na platformie Viaplay!

Morderstwa, które wstrząsnęły Polską

Pogrzebanie żywcem małżeństwa z Gliwic. Bestialskie morderstwo własnych rodziców przez parę nastolatków. Wstrząsający atak na dziewczynę, której zadano 48 ciosów nożem oraz najkrwawszy napad na bank we współczesnej historii Polski – każdy z nas słyszał o co najmniej jednym z tych okrutnych przestępstw, które popełniono w Polsce na przestrzeni ostatnich dwóch dekad. Tym szokującym zdarzeniom oraz kilku innym poświęcona została najnowsza seria Viaplay Documentary pt. ‘Tajemnice polskich morderstw’.

Produkcja ukazuje zbrodnie z innej perspektywy niż dotychczas robiły to media. Na jej potrzeby dogłębnej analizie raz jeszcze poddane zostały wszystkie dostępne materiały. Przeanalizowano ustalenia biegłych, autorzy dokumentu odbyli też szereg rozmów ze świadkami, śledczymi, policjantami operacyjnymi, profilerami, ekspertami w dziedzinie kryminologii i kryminalistyki, a także znajomymi i rodzinami ofiar.

Drobiazgowe odtworzenie najgłośniejszych morderstw

Punktem wyjścia dla ‘Tajemnic polskich morderstw’ były akta sądowe i zawarte w nich dokumenty. Każdy odcinek został zilustrowany dostępnymi materiałami archiwalnymi: zdjęciami, artykułami prasowymi oraz fragmentami relacji telewizyjnych z okresu, kiedy poszukiwano zaginionych, znaleziono ciała ofiar i aresztowano podejrzanych. Dodatkowo wypowiedziom śledczych i ekspertów towarzyszą ujęcia realizowane w miejscach związanych z daną zbrodnią. Rozmówcy wracają pamięcią do tych makabrycznych wydarzeń, chodzą własnymi śladami, odwiedzają miejsca, w których lata wcześniej prowadzili śledztwo, pracując nad sprawą.

– ‘Tajemnice polskich morderstw’ to nowe spojrzenie na najbardziej przerażające zbrodnie w najnowszej historii Polski. W każdym z 6 odcinków serii staramy się szczegółowo przedstawić widzom detale policyjnych śledztw. Wprowadzamy widzów w akta spraw i wskazujemy ślady i dowody, dzięki którym udało się rozwikłać zagadki morderstw i schwytać zbrodniarzy. To nasza pierwsza produkcja dokumentalna z segmentu „True Crime”. W ofercie Viaplay znaleźć można wiele niezwykle interesujących produkcji tego gatunku, czas na pierwszą opowiadającą o wydarzeniach, które miały miejsce w naszym kraju – mówi Barbara Wiśniewska-Grzesiak, Executive Producer Non-scripted Content, Viaplay Group.

Wnikliwa analiza i najlepsi eksperci

Widzowie serii ‘Tajemnice polskich morderstw’ będą mieli okazję m.in. poznać metody pracy Bogdana Lacha, psychologa śledczego, biegłego sądowego z zakresu psychologii, jednego z najlepszych profilerów w kraju, specjalisty w dziedzinie przestępstw związanych z użyciem przemocy, a zarazem autora książek o tej tematyce. To pierwszy psycholog śledczy w Polsce, który zajął się profilowaniem przestępców. Jego ogromna wiedza i doświadczenie pozwoliły na nową optykę, spojrzenie z nieco innej perspektywy na niektóre sprawy przedstawione w serii dokumentalnej Viaplay.

W produkcji zobaczymy również innych znakomitych ekspertów m.in. znanego adwokata, pełnomocnika rodzin ofiar Jacka Dubois, dziennikarza i reportera sądowego Wojciecha Tumidalskiego, genetyka z Instytutu Ekspertyz Sądowych w Krakowie doktora Tomasz Kupca oraz autorytet w dziedzinie lingwistyki kryminalistycznej, autorkę ponad 150 publikacji w zakresie badań komunikacji społecznej, profesor Jadwigę Stawnicką.

Twórcy

Za reżyserię serii Viaplay Documentary pt. ‘Tajemnice polskich morderstw’ odpowiadają Tomasz Bardosch i Matej Bobrik. Seria dokumentalna została wyprodukowana przez studio ATM Grupa S.A. Kierownikiem produkcji jest Zuzanna Małycha, producentem kreatywnym Dorota Danielak. Produkcja była nadzorowana przez Barbarę Wiśniewską-Grzesiak, Executive Producer Non-scripted Content, Viaplay Polska oraz przez Katarzynę Burzawę, Producentkę nadzorującą ze strony ATM Grupa S.A.

Seria dokumentalna ‘Tajemnice polskich morderstw’ rzuca nowe światło na zabójstwa, które wstrząsnęły całą Polską i tygodniami nie schodziły z pierwszych stron gazet, były szeroko omawiane i analizowane we wszystkich mediach. Produkcja będzie dostępna wyłącznie na platformie streamingowej Viaplay już od piątku, 2 grudnia.

ZOBACZ ZWIASTUN POD LINKIEM ->

****

O Viaplay Group

Grupa Viaplay (Viaplay Group AB) to czołowy gracz na rynku międzynarodowego streamingu. Serwis Viaplay jest dostępny dla użytkowników we wszystkich krajach nordyckich oraz bałtyckich, a także w Polsce, Holandii i Wielkiej Brytanii. W 2023 roku zostanie udostępniony również w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Każdego dnia Viaplay zapewnia milionom widzów wyjątkową ofertę rozrywkową, w tym uznane produkcje Viaplay Originals, a także bezkonkurencyjną ofertę transmisji sportowych na żywo. Ponadto, innowacyjna formuła Viaplay Select umożliwia udostępnianie naszych unikatowych treści partnerom z całego świata. Usługi Grupy Viaplay obejmują serwis streamingowy, kanały telewizyjne i radiowe, a także firmy produkcyjne. Naszym celem jest opowiadanie historii, które poruszają widzów oraz poszerzają horyzonty. Viaplay Group jest notowana na giełdzie Nasdaq Stockholm (‘VPLAY B’).

Komentarze
Udostepnij