Zapowiedzi

Nowy dokument Viaplay pt. „Sprawa Iwony Wieczorek” postawi ekspertów przed ważnymi pytaniami

Zaginięcie Iwony Wieczorek to jedna z najgłośniejszych, niewyjaśnionych spraw kryminalnych ostatniego dwudziestolecia. W lipcu minie już 13 lat od chwili, gdy zaledwie kilkaset metrów od drzwi własnego domu młoda kobieta zniknęła bez śladu. Nadal nie wiadomo kto odpowiada za zaginięcie Iwony, a kolejne teorie na temat sprawcy rozgrzewają do czerwoności zarówno media, jak i fora internetowe. Trzyodcinkowa produkcja Viaplay Documentary pt. ‘Sprawa Iwony Wieczorek’ przedstawi rzetelną analizę dowodów oraz przebiegu zdarzeń z feralnej nocy, jak i różnorodnych teorii na temat jej zaginięcia.

Rzetelna analiza dowodów i teorii

Dokument ‘Sprawa Iwony Wieczorek’ składa się z trzech odcinków, które analizują temat zaginięcia dziewczyny w oparciu o dowody i opinie ekspertów oraz osób powiązanych ze śledztwem.

Podczas seansu widzowie Viaplay poznają punkt widzenia zarówno Krzysztofa Rutkowskiego, jak i nieżyjącego już Janusza Szostaka, czylidziennikarza, który zajmował się tą sprawą od samego początku. Punkt widzenia Szostaka na temat tej sprawy przedstawi jego żona, Aldona Szostak. W serialu pojawi się były nadkomisarz Wydziału Zabójstw Marek Siewiert, który przeprowadzał analizę zaginięcia Iwony z ramienia Komendy Głównej Policji a także były dyrektor biura kryminalnego Komendy Głównej Policji Marek Dyjasz. W serialu wypowiada się również prawniczka i kryminalistyk Ewa Gruza oraz dziennikarze, którzy od lat badają ten temat.

‘Sprawa Iwony Wieczorek’ to druga, po 'Tajemnicach polskich morderstw’ polska produkcja Viaplay Documentary, eksplorująca tematykę ‘true crime’. W tym wypadku jednak dochodzenie wciąż trwa a nowe poszlaki nadal nie przyniosły oczekiwanego przełomu. Dlatego też sposób opowiadania historii w tej produkcji jest inny, w większym stopniu skupiający się na dogłębnej analizie faktów i najnowszych dowodów, jakimi dysponują śledczy. Dzięki temu możemy skutecznie pochylić się nad niektórymi teoriami, które narosły wokół tej sprawy, i rozjaśnić część z wątków związanych z zaginięciem Iwony. – mówi Barbara Wiśniewska-Grzesiak, Executive Producer Non-scripted Content, Viaplay Group.

Rozmowa z mamą Iwony Wieczorek

Istotną częścią serialu jest również rozmowa z matką zaginionej dziewczyny Iwoną Główczyńską. Opowie o własnych przeżyciach z okresu zaginięcia ukochanej córki i tego, jak ta straszliwa sytuacja nieodwracalnie zmieniła jej życie. Poruszające wyznania zostały zrównoważone analitycznymi wypowiedziami ekspertów, szczegółowym przedstawieniem wydarzeń, dowodów oraz działań podjętych przez policję i detektywów. Nie obędzie się także bez krytycznego podejścia do policyjnych procedur oraz głośnych konferencji prasowych. Przedstawione zostaną ważne wydarzenia, które miały miejsce przed zaginięciem dziewczyny a kilka hipotez zostanie skutecznie obalonych.

Premiera serialu dokumentalnego już wkrótce wyłącznie na Viaplay! 

Komentarze
Udostepnij