Zapowiedzi

Nowy projekt lubelskiego Teatru Andersena

Teatr Andersena zaprasza 20 marca na premierę nowego wydarzenia artystyczno-edukacyjnego “Dziewczyna z emocjami”.

Planowana premiera: 19 marca 2021, g. 18:00

Reżyseria i obsada:

Babcia: Bogusław Byrski

Dziewczynka: Gabriela Jaskuła

Dziadek i Matka: Kacper Kubiec

Policjant i Złodziej: Adam Organista

Ponadto wystąpią:

Wiolonczela: Antonina Byrska

Narratorka: Małgorzata Adamczyk

„Dziewczynka z emocjami” to wydarzenie artystyczno–edukacyjne, gdzie sztuka teatru łączy się z pedagogiką, a spektakl staje się pretekstem do rozmowy o emocjach.

Główną bohaterką jest dziewczynka, która nudząc się w swoim pokoju, zaczyna bawić się i wyobrażać sobie różne światy (inspirowane baśnią Hansa Christiana Andersena “Dziewczynka z zapałkami”). Spotyka więc m.in. złodzieja, policjanta, dziadka, babcię, a każde poznanie sprawia, że bohaterka doświadcza różnych emocji. I to one stają się centrum naszej opowieści – to jak dziewczynka doświadcza emocji, jak je wyraża, komunikuje i wreszcie, jaki jest odbiór i reakcja dorosłych.

Przygody bohaterki można jednak modyfikować! Narratorka nie tylko pozwala, ale zachęca widzów do zmian sytuacji, wprowadzenia słów w usta bohaterów. Aktorzy na żywo będą improwizować sytuacje teatralne zaproponowane przez widzów i zapraszać wszystkich do próby odpowiedzi na pytania – czy dziecko ma prawo wyrażać swoje emocje, czy należy je tonować i wreszcie jak przyjmować, reagować.

Wydarzenie realizowane w koprodukcji z Fundacją Kropka z Lublina

Wydarzenie na Facebook https://fb.me/e/arEvrrYMu

Więcej na stronie spektaklu https://teatrandersena.pl/spektakle/dziewczynka-z-emocjami/

Komentarze
Udostepnij