Zapowiedzi

Nowy sezon teatralny w poznańskim Teatrze Animacji!

Plany repertuarowe Teatru Animacji w sezonie 2019/2020

Już w październiku we współpracy z Klubem Szyderców Bis ruszamy z cyklicznymi Ucztami Szyderców, czyli spotkaniem z kabaretem literackim z tradycjami sięgającymi przedwojnia, kiedy to w słynnej Kawiarni Pod Kaktusem na Placu Wolności funkcjonował Klub Szyderców. Spotkania odbywać się będą w kameralnej, kawiarnianej atmosferze, przy lampce wina i przekąsce. Publiczność będzie miała okazję posłuchać piosenek, dialogów i monologów powstałych zarówno lata temu, podczas złotej ery kabaretu literackiego, jak i współcześnie pisanych przez m.in. Przemysława Mazurka, Malinę Prześlugę, Bartłomieja Brede. Więcej informacji w załączniku z dokładnym opisem „Uczt”.

W listopadzie planujemy prapremierę sztuki “Halo Kosmos” autorstwa Maliny Prześlugi w reżyserii Julii Szmyt. Spektakl będzie drugim już w naszym repertuarze zmysłowiskiem, a więc wydarzeniem kierowanym przede wszystkim do odbiorców niewidzących i niedowidzących. Opowieść o przemiłej Stworce, która wyrusza w podróż po galaktyce, by odnaleźć utraconą rodzinę kierowana jest do dzieci powyżej piątego roku życia.

Pod koniec roku kalendarzowego będzie miała miejsce premiera w ramach Sceny Inicjatyw Aktorskich. Po raz kolejny na naszej scenie siły połączą reżyser Artur Romański i dramatopisarka Malina Prześluga. Sztuka “A morze nie” o przygodach zimowego bałwanka, który marzy, by przetrwać odwilż i towarzyszącego mu zgorzkniałego Marchewki doskonale, mamy nadzieję, wpasuje się w zimową aurę.

Pod koniec listopada kolejna edycja Festiwalu KONTEKSTY.

KONTEKSTY 9 / z j a w i s k a to dziewiąta edycja międzynarodowego festiwalu teatru formy, obiektu i ruchu dla młodych widzów. W ciągu czterech bardzo intensywnych festiwalowych dni, doświadczać będziemy wspólnie różnorodnych zjawisk teatralnych, natomiast wieczory wypełnią nam zjawiska muzyczne i dyskusje. Teatr Animacji – kontynuując kilkunastoletnią tradycję organizacji festiwalu KONTEKSTY, pragnie być blisko widza i zaskakiwać go na wielu poziomach. Teatr zawsze był miejscem spotkania, a festiwal daje okazję do tego, by był też przestrzenią do rozmowy o sztuce, życiu i potrzebach młodych widzów – o tym, co ich ciekawi i porusza. Tegoroczne propozycje prezentować będą różnorodność współczesnego teatru formy, tak, by zachęcić widzów do szukania własnej teatralnej ścieżki.

Program festiwalu KONTEKSTY / z j a w i s k a opublikowany zostanie na początku października. Do zobaczenia!

Oprócz nowych propozycji na afisz po wakacyjnej przerwie powrócą spektakle dla dzieci, młodzieży i dorosłych, które miały swoją premierę w poprzednich sezonach. Na afiszu nie zabraknie „Nowych szat króla”, „Baśni o trzech konikach”, „LABiryntu 2.0”, „Opowieści z niepamięci”, „Odlotu” czy dawno nie widzianych „Pory roku” i „A niech to gęś kopnie!” Oraz tytułów dla młodzieży i dorosłych: „Za-Polska”, „Miłość do trzech pomarańczy”, „Jungle people”, „Molier”. Zapraszamy także na teatralne spacery za kulisy teatru „Wszystko na pokaz”. Pierwszy w nowym sezonie już w sobotę 12 października o godzinie 12.00.

 Plany edukacyjne:

Dzięki wsparciu Miasta Poznania i Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego możemy nadal realizować nasze plany edukacyjne. Warsztaty i premiery belferskie odbywają się także przy wsparciu merytorycznym Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Poznaniu.

14 września, godz. 10:00-13:00 – warsztaty dla nauczycieli ze storytellingu do “Baśni o trzech konikach”. Prowadzi Eva Rufo.

28 września, godz. 10:00-13:00 – warsztaty krawieckie dla nauczycieli do “Nowych szat Króla”. Prowadzi Kasia Ratić i Agata Drwięga.

25 października, godz. 18:00 – premiera belferska “Opowieści z niepamięci”. Po spektaklu rozmowa z nauczycielami i prezentacja pakietu edukacyjnego.

25 października, godz. 12:00-15:00 – warsztaty dla nauczycieli do “Opowieści z niepamięci”.

16 listopada, godz. 10:00-13:00 – warsztaty dla nauczycieli do “Odlotu”.

listopad – premiera belferska spektaklu “Odlot”. Po spektaklu spotkanie z nauczycielami i prezentacja pakietu edukacyjnego.

Fot. Jakub Wittchen

Komentarze
Udostepnij