Zapowiedzi

Nowy sezon w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej

Muzycznie, przebojowo, widowiskowo – w pierwszy weekend września, podczas koncertu „Boskie BB” w oknie teatru, mieliśmy okazję poczuć przedsmak tego, jaki będzie nowy sezon teatralny, który właśnie się rozpoczyna. A jest na co czekać! 

Już niebawem – 7 października, przeniesiemy się do tętniącego życiem Berlina lat 30 i kabaretu Kit Kat, gdzie rozbrzmiewać będą takie przeboje, jak „Money, Money”, „Life is a Cabaret” i wiele innych. A wszystko to za sprawą naszej pierwszej premiery – kultowego musicalu „Kabaret”. Wśród jego twórców znaleźli się: Małgorzata Warsicka (reżyseria), Natalia Mleczak (scenografia), Konrad Parol (kostiumy), Anna Godowska (choreografia), Jędrzej Jęcikowski (reżyseria światła). W obsadzie spektaklu zobaczymy między innymi: Wiktorię Węgrzyn-Lichosyt, Martę Gzowską-Sawicką, Adama Myrczka, Grzegorza Margasa, Annę Guzik-Tylkę i Anitę Jańcię.

Już we wrześniu przygotowaliśmy pierwszy z cyklu „Spektakli bez barier” – komediowego „Skąpca” z tłumaczeniem na język migowy. W listopadzie na Dużej Scenie Teatru Polskiego wystąpi gościnnie sam Andrzej Seweryn w „Learze” na podstawie Williama Szekspira, w reżyserii Janusza Opryńskiego.

Rok 2023 planujemy w teatrze zakończyć w doskonałych humorach, za sprawą komedii mistrzów – Stanisława Barei i Jacka Fedorowicza. Na scenę trafi bowiem „Poszukiwany, poszukiwana”. Wszyscy znamy (i uwielbiamy) filmową wersję, a już w grudniu będziemy mogli poznać adaptację teatralną Piotra Rowickiego, w reżyserii Pawła Szkotaka. W grudniu będziemy także wracać wspomnieniami do gorącego Buenos z piosenki Kory, podczas powtórki letniego koncertu w oknie teatru. „Boskie BB” przeniesie się bowiem na Dużą Scenę.

Zapraszamy do teatru!

Komentarze
Udostepnij