Zapowiedzi

Nowy Sezon z gdańskim Teatrem Wybrzeże!

Drodzy Widzowie, dziękujemy, że byliście z nami w sezonie 2022/2023, w którym pomimo gruntownego remontu udało nam się wystawić 7 premier, zagrać 434 spektakle, zaprezentować 38 tytułów. W minionym roku odwiedziło nas niemal 65 tysięcy widzów, a nasze spektakle gościły na Rzeszowskich Spotkaniach Teatralnych, na Międzynarodowym Festiwalu Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych w Łodzi, na Kaliskich Spotkań Teatralnych, na Międzynarodowej Olimpiadzie Teatralnej w Budapeszcie, na Festiwalu Szekspirowskim, i tradycyjnie już, na Scenie Letniej w Pruszczu Gdańskim. W minionym sezonie nasz zespół artystyczny otrzymał prestiżowe nagrody i wyróżnienia m.in. Nagrodę Miasta Gdańska dla Młodych Twórców w Dziedzinie Kultury i Nagrodę-Stypendium im. Stanisława Barańczaka dla dramaturżki Anny Wakulik, Wyróżnienie Aktorskie w Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej za rolę Seweryna Goszczyńskiego w spektaklu KOŁO SPRAWY BOŻEJ dla Roberta Ciszewskiego, Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego za rolę Urgentino w spektaklu SCENY Z EGZEKUCJI dla Grzegorza Gzyla oraz Nagrodę Teatralną Marszałka Województwa Pomorskiego im. prof. Jana Ciechowicza za rolę Juliusza Słowackiego w spektaklu KOŁO SPRAWY BOŻEJ dla Pawła Pogorzałka.

Szanowni Państwo, Drodzy Widzowie, już teraz serdecznie zapraszamy do Teatru Wybrzeże w sezonie 2023/2024.

Nowy sezon to przede wszystkim zwieńczenie naszej wielkiej inwestycji – gruntownej modernizacji budynku Dużej Sceny Teatru Wybrzeże, czego efekty będą Państwo mogli zobaczyć już pod koniec września na Drzwiach Otwartych!

Naszą pierwszą premierą w sezonie 2023/2024 będzie WYZWOLENIE Stanisława Wyspiańskiego w reżyserii Jana Klaty, którą zaplanowaliśmy na 14 października na uroczyste otwarcie nowej Dużej Sceny!

Będzie to pierwsza z siedmiu premier, jakie planujemy w nadchodzącym sezonie. Szczegóły już wkrótce!

Zapraszamy do Teatru Wybrzeże!
Spotkajmy się ponownie w teatrze!
Do zobaczenia w sezonie 2023/2024!

Komentarze
Udostepnij