Zapowiedzi

“Nuhikun – Wskazówki dla poddanych” legendy japońskiej awangardy J. A. Seazer’a dostępny w wersji cyfrowej

Po wydaniu winylowym oryginalna ścieżka dźwiękowa J. A . Seazer’a do sztuki teatralnej Terayama Shūji Nuhikun – Wskazówki dla poddanych (w wykonaniu legendarnej trupy Tenjō Sajiki) jest teraz dostępna też w formacie cyfrowym za pośrednictwem Devoted Art Propaganda.

Słuchaj/pobierz via Bandcamp: https://d-a-p.bandcamp.com/album/nuhikun-directions-to-servants

J • A • Seazer jest uznanym przez krytyków kompozytorem muzyki filmowej i teatralnej, a także współreżyserem sztuk Terayama Shūji i liderem trupy teatralnej Laboratory of Theatre Play Ban’yū Inryoku. Seazer łączy eksperymentalny rock z awangardowym teatrem. Jego flagowe ścieżki dźwiękowe to Heretycy (1971), Statek głupców (1976), Shintokumaru (1978). Skomponował także muzykę do filmów fabularnych Tearayamy, takich jak Boxer (1977), Death in the Country (1974) i Farewell to the Ark (1984). Jego rock opera do anime Revolutionary Girl Utena dała mu uznanie także w mainstreamie i doprowadziła do licznych odniesień w adaptacjach scenicznych i filmowych. Występował także na żywo do 2018 roku ze swoim zespołem J • A • Seazer i Akuma no Ie.

Wydanie winylowe (19.10.21) przez Devoted Art Propaganda było pierwszym w historii wydaniem winylowym ścieżki dźwiękowej i pierwszym oficjalnym wydaniem muzyki do sztuk Tenjō Sajiki poza Japonią. Album jest dostępny w formacie 2×12” gatefold z 4 stronicową książeczką. Zamówienia można składać przy użyciu formularza zamówień: order.d-a-p.org

Dowiedz się więcej o sztuce i świecie Terayama Shūjiego tutaj.

Devoted Art Propaganda online: d-a-p.org

Komentarze
Udostepnij