Zapowiedzi

Obowiązkowa lektura dla wszystkich, którzy kochają Abbę! „Abba. Historia kultowego zespołu”– premiera 15 maja

Któż dziś nie kojarzy bajecznie kolorowych stylizacji szwedzkich artystów, kto nigdy nie nucił brawurowych piosenek Mamma mia czy Knowing Me, Knowing You i nie tańczył przy dźwiękach Dancing Queen.

Najnowsza książka Carla Magnusa Palma, która do tej pory nie była publikowana w Polsce, to obowiązkowa lektura dla każdego fana tego kultowego zespołu!

W 1974 roku mało znany szwedzki zespół ABBA zwyciężył konkurs Eurowizji i wkroczył na światowe sceny. Swoimi piosenkami podbił serca fanów muzyki pop, a z czasem sprzedał ponad 150 milionów płyt. W tym wyścigu tylko Beatlesi okazali się lepsi.

Fani czekali nie tylko na kolejne przeboje ABBY, ale i z wypiekami śledzili miłosne uniesienia dwóch małżeńskich par artystów, ich sprzeczki i powiększającą się w astronomicznym tempie fortunę.

Czy jednak wiesz, że:

  • w 1977 roku 3,5 miliona ludzi ubiegało się o bilety, aby zobaczyć ABBĘ w londyńskim Royal Albert Hall. Dostępnych było mniej niż dwanaście tysięcy miejsc. Aby zadowolić wszystkich zainteresowanych londyńskich fanów, ABBA musiałaby zagrać w tym miejscu ponad sześćset koncertów;
  • tantiemy ABBY ze sprzedaży płyt na terenie Związku Radzieckiego były tak wielkie, że musiały zostać wypłacone w ropie naftowej;
  • w 1980 roku odwołano koncerty ABBY ze względu na groźby uprowadzenia.

Premiera książki Abba. Historia kultowego zespołu (aut. Carl Magnus Palm, tłum. Alka Konieczka) 15 maja!

Wydawnictwo Znak

Komentarze
Udostepnij