Zapowiedzi

ODLOT – grudniowa premiera w szczecińskim Współczesnym

Zenon Fajfer

ODLOT

reżyseria: Anna Augustynowicz

scenografia: Marek Braun

kostiumy: Tomasza Armada

muzyka: Jacek Wierzchowski

animacje: Wojciech Kapela

ruch sceniczny: Zbigniew Szymczyk

reżyseria światła: Krzysztof Sendke

asystent reżysera: Adam Kuzycz-Berezowski

obsada:

Anna Januszewska, Barbara Lewandowska, Grażyna Madej, Magdalena Myszkiewicz, Beata Zygarlicka, Paweł Adamski, Adam Kuzycz-Berezowski, Przemysław Walich, Nikodem Księżak, Wiesław Orłowski

gościnnie: Irena Jun, Maria Wieczorek, Wojciech Brzeziński, Bogusław Kierc, Mirosław Gawęda, Grzegorz Falkowski, Bartosz Włodarczyk, Zbigniew Szymczyk oraz Zofia Walich

w przedstawieniu piosenkę „Oyfn pripetshik” śpiewa Magdalena Wrani-Stachowska

prapremiera: 13 grudnia 2021, Duża Scena

Pasażerki i pasażerowie Sławnych Linii Lotniczych Dawne Bohatery wznoszą się w niebo. Tytułowy Odlot nie jest jednak tylko relacją z podniebnej podróży, ale przede wszystkim opowieścią o narodowym stanie ducha – po katastrofie smoleńskiej i zbiorowych koszmarach z ostatnich lat.

„Autor “Odlotu” miesza style i poetyki, komponując utwór jednocześnie ironiczny i przenikliwy, w którym wulgarną mięsistość codzienności łagodzi poetycką czułością […].”   (teatralia.com.pl)

Nowatorska forma tej opowieści wprowadza odbiorcę w przestrzeń teatru książki wyzwolonej z wszelkich konwencji, w duchu liberatury – zainicjowanego przez jej autora nurtu współczesnej awangardy literackiej.

Dariusz Kosiński w posłowiu do książki “Odlot” pisał: Heiner Müller powiedział kiedyś, że najlepszy tekst dla teatru to taki, dla którego odpowiedni teatr jeszcze nie istnieje. Tekst, który rzuca wyzwanie, sam z ciekawością przyglądając się temu, co się z nim na scenie stanie. Obserwując od lat polski teatr, zarówno stabilnie instytucjonalny, jak i niezależnie efemeryczny i wciąż poszukujący, jestem przekonany, że wielu działających w nim artystów i zespołów może na wyzwanie ‘Odlotu’ odpowiedzieć […].”

Teatr Współczesny w Szczecinie odpowiada na to wyzwanie jako pierwszy. Spektakl na podstawie poematu dramatycznego Zenona Fajfera reżyseruje Anna Augustynowicz, premiera w grudniu 2021 na Dużej Scenie.

Rezerwacja, sprzedaż biletów oraz informacje:

tel. 091 489 23 23

bow@wspolczesny.szczecin.pl 

Kasa teatru przy Wałach Chrobrego 3 czynna:

wtorek – sobota: 9:00 – 19:00

Komentarze
Udostepnij