Zapowiedzi

Odwołanie spektakli w warszawskim Teatrze Powszechnym

Dyrekcja Teatru Powszechnego w Warszawie odwołuje spektakle w terminie od 25 marca do 13 kwietnia.

Drodzy Widzowie,

ze względu na sytuację epidemiologiczną i wprowadzone ograniczenia w przemieszczaniu się, Teatr Powszechny im. Zygmunta Hübnera w Warszawie zawiesza prezentację spektakli w siedzibie do 13 kwietnia 2020 r. Niestety najprawdopodobniej nie będziemy mogli szybko spotkać się w teatrze – okres zawieszenia może zostać ponownie przedłużony, zgodnie z kolejnymi decyzjami Ministra Zdrowia i Wojewody Mazowieckiego. Oczekując Państwa powrotu, z żalem musimy odwołać następujące spektakle: “Diabły” 28 marca (dwa pokazy, o godz. 16.00 i 19.00), “Superspektakl” 2 i 3 kwietnia, a także premierę spektaklu “Dobrobyt” 4 kwietnia i jego pokazy popremierowe 5, 7 i 8 kwietnia oraz 28, 29 i 30 maja. Premiera “Dobrobytu” została przesunięta na 13 czerwca, a o terminach popremierowych poinformujemy wkrótce (mamy nadzieję, że ten plan nie okaże się zbyt optymistyczny).

Zwroty biletów i funkcjonowanie kasy biletowej

Szanowni Państwo, każdy zakupiony bilet może zostać zwrócony, ale może być też wymieniony – na bilet w tej samej kategorii cenowej, na wybrany spektakl do końca 2020 roku. Dla dodatkowego ułatwienia planujemy w najbliższym czasie uruchomienie sprzedaży online biletów otwartych – voucherów umożliwiających obejrzenie dowolnego spektaklu przez rok od daty zakupu. Jednocześnie informujemy, że przedłużamy do końca 2020 roku aktywność wszystkich biletów otwartych, których ważność skończyła się lub skończy się w marcu i kwietniu.

Jeśli chcą Państwo dokonać zwrotu biletów zakupionych online, uprzejmie prosimy realizować tę procedurę tylko elektronicznie – wystarczy wiadomość e-mail do kasy biletowej lub biura obsługi widzów (kasa@powszechny.com, bow@powszechny.com; niezbędne jest dołączenie elektronicznego biletu i paragonu). W przypadku tradycyjnych biletów papierowych apelujemy o rozsądek i brak pośpiechu – zwroty lub wymiana wszystkich biletów na spektakle, które miały być zagrane w terminie 12 marca – 12 kwietnia będą realizowane wyjątkowo aż do końca sezonu, z możliwością przedłużenia tego terminu.

Ze względów bezpieczeństwa kasa biletowa Teatru Powszechnego nie przyjmuje widzów na miejscu – wszystkie zadania wymagające bezpośredniego kontaktu będziemy realizować po ustaniu epidemii, w najkrótszym możliwym czasie. Wciąż możliwy jest oczywiście kontakt mailowy i telefoniczny (22 818 25 16; 22 818 48 19).

Repertuar online

Zachęcamy Państwa do skorzystania z programu “Powszechny online. Teatr minimum”. W jego ramach regularnie udostępniamy na naszej stronie internetowej oraz w mediach społecznościowych wartościowe materiały Teatru: nagrania archiwalnych spektakli i debat, publikacje i programy w wersji PDF oraz projekt “Księga z San Michele. Wspólne czytanie pamiętników Axela Munthego z pomocą wyobraźni” (czytania w wykonaniu aktorów Teatru Powszechnego oraz Krystiana Lupy i Piotra Skiby).

Bądźmy solidarni i wyrozumiali dla siebie w tym trudnym czasie, wspierajmy tych, którzy stoją na pierwszej linii walki o nasze zdrowie i stabilność: pracowników ochrony zdrowia, laborantów, kurierów oraz pracowników aptek, sklepów spożywczych i transportu publicznego.

Dyrekcja Teatru Powszechnego w Warszawie

Komentarze
Udostepnij