Zapowiedzi

„Ojczyzna” – słuchowisko TERAZ POLIŻ w rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce

13 grudnia odbędzie się emisja słuchowiska „Ojczyzna” przygotowanego przez grupę artystyczną TERAZ POLIŻ. Emisja na stronie terazpoliz.com.pl.

„Bóg Honor Ojczyzna | Rekonstrukcja” to seria projektów, w których TERAZ POLIŻ przygląda się osławionej triadzie, w oparciu o współczesne adaptacje klasycznych tekstów. W 2011 roku TERAZ POLIŻ zrealizowało trzy czytania pod tytułem BHO, w których skonfrontowało widzki_ów z definicjami „Boga”, „honoru” i „ojczyzny”. Dziś do nich wracają, bo sytuacja w Polsce i Europie zmieniła się diametralnie i należy po raz kolejny zastanowić się czym są dzisiaj „Bóg”, „honor” i „ojczyzna”.

„Zależało nam na uwzględnieniu możliwie szerokiej perspektywy, która dałaby obraz współczesnego społeczeństwa i zadała kluczowe pytania wobec tych trzech filarów, które tak często wracają do nas zarówno w poważnej debacie politycznej, dziełach literackich, jak i popkulturze” – mówią aktorki TERAZ POLIŻ.

reżyseria i scenariusz: Katarzyna Szyngiera i Wojtek Zrałek-Kossakowski

scenografia i kostiumy: Hanka Podraza

obsada: Piotr Baltyn, Dorota Glac, Marta Jalowska, Pavlo Luhovyi, Gulbarg Sajfova, Katarzyna Szyngiera, Kamila Worobiej, Wojtek Załek-Kossakowski

nagranie i miks: Maciej Kubera

Komentarze
Udostepnij