Zapowiedzi

Olsztyński Teatr Jaracza zaprasza na spektakle plenerowe

Teatr Jaracza zaprasza na spektakle plenerowe

Olsztyński Teatr im. Stefana Jaracza zaprasza widzów na pokazy spektakli na świeżym powietrzu.

Spektakle prezentowane pod gołym niebem zaskarbiły sobie sympatię widzów i widzek podczas ubiegłorocznego przeglądu teatralnego organizowanego przez Teatr Jaracza. Wydarzenie przyciągnęło wiele osób i rozbudziło apatyt na więcej plenerowych pokazów. Obecnie, czekając na możliwość przyjęcia teatromanów w siedzibie teatru, dyrekcja postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom i zaprosić na spektakle na żywo, zostaną one zaprezentowane na dziedzińcu olsztyńskiej sceny.

Teatr Jaracza proponuje widzom i widzkom dwa tytuły znane i lubiane przez olsztyńską publiczność. To kameralne przedstawienia: „Czuwanie” oraz „Więzi rodzinne” (oba w reżyserii J. Celedy)

„Czuwanie” jest dramatem autorstwa Morrisa Panycha. To opowieść o Kempie, samotnym mężczyźnie, którego poznajemy, gdy przyjeżdża do samotnej, umierającej krewnej. W przedstawieniu poruszone zostały kwestie samotności i odrzucenia. „Czuwanie” podejmuje temat potrzeby bliskości obecnej w każdym człowieku. Oprócz wzruszeń, występujący w przedstawieniu aktorzy – Irena Telesz-Burczyk oraz Grzegorz Gromek – zafundują publiczności dawkę czarnego humoru.

„Więzi rodzinne” Daniela Gordona opowiadają losy czterech kobiet – matki, dwóch córek oraz wnuczki. Kobiety spotykają się w specyficznych, trudnych okolicznościach, które łączą rodzinę – na pogrzebie ojca. Spotkanie sprzyja wyjawieniu mrocznych tajemnic rodzinnych, które miały przecież pozostać nieodkryte. Marzena Bergmann, Milena Gauer, Alicja Kochańska i Małgorzata Rydzyńska, aktorki występujące w „Więziach rodzinnych”, kreślą interesujące i wyraziste postacie, obok których trudno przejść obojętnie.

Na Widzów, którzy odwiedzą Teatr Jaracza na plenerowych pokazach spektakli, czekać będą wyjątkowe niespodzianki.

15 i 16 maja o godz. 18:00 „Czuwanie”

21, 22 i 23 maja o godz. 18:00 „Więzi rodzinne”

Miejsce: Dziedziniec Teatru (od ul. Marii Curie-Skłodowskiej)

Bilety na spektakle można nabyć w kasie Teatru od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 – 17:00 oraz przez internet  http://www.bilety.teatr.olsztyn.pl/rezerw…/wydarzenie.html

Teatr im. Stefana Jaracza w Olsztynie wciąż funkcjonuje w obowiązującym reżimie sanitarnym.

Komentarze
Udostepnij