Zapowiedzi

OPEN CALL do projektu site-specific w choreografii Gosi Mielech

CENTRALNA SCENA TAŃCA, OPEN CALL do projektu Site-specific w choreografii Gosi Mielech

zgłoszenia do 30.04.2024

Zapraszamy osoby z doświadczeniem tanecznym do udziału w projekcie site-specific w choreografii Gosi Mielech! Zwieńczeniem wspólnej pracy będzie pokaz spektaklu w Mazowieckim Instytucie Kultury w ramach Centralnej Sceny Tańca.

Osoby uczestniczące będą miały okazję współpracować z Gosią Mielech, przestudiować fragmenty jej spektaklu Miss Liberty, uczestniczyć w procesie twórczym z wykorzystaniem języka ruchowego Gaga, udoskonalić swój warsztat taneczny, nawiązać nowe znajomości oraz współtworzyć i wystąpić w spektaklu tanecznym site-specific, który zostanie zaprezentowany 8 czerwca 2024 w ramach Centralnej Sceny Tańca w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie.

 

OPEN CALL: do 30.04.2024
ZGŁOSZENIA NA ADRES: gosiamielech@aol.com

W zgłoszeniu należy wysłać:

– krótkie bio
– video taneczne (do 3 minut)

Osoby zaproszone do projektu zostaną o tym poinformowane mailowo. Udział w projekcie jest bezpłatny.

Uwaga! Aby wziąć udział w projekcie konieczna jest dostępność w dniach 25.05-8.06.2024 w Warszawie. Szczegóły dotyczące terminów, godzin oraz miejsca prób zostaną udostępnione osobom zaproszonym do projektu.

Gosia Mielech – tancerka, choreografka, nauczycielka Gaga, pedagożka tańca oraz założycielka projektu artystycznego DanceLab. Przez lata istnienia DanceLab stworzyła choreografie i wyprodukowała spektakle: Miss Liberty, FearLess, Sababa, NILREB, Anonymous, I’mperfect, które prezentuje w Polsce i na świecie. Twórczyni spektakli m.in. dla Emergence Dance Company (UK) i Olsztyńskiego Teatru Tańca. Współpracowała m.in. z Ohadem Naharinem, Uri Ivgi & Johanem Grebenem, Yossi Berg, Jacekiem Przybyłowiczem, Yoshifumi Inao, Ewą Wycichowską, Gunhild Bjørnsgaard. Jest laureatką Medalu Młodej Sztuki w kategorii Taniec. Otrzymała nagrodę „Najbardziej abstrakcyjna idea” podczas Festiwalu Licht.blicke. w Norymberdze. Jest twórczynią GoPiYoga – autorskiej formy ruchu przeznaczonej dla tancerzy i nie tylko.

www.gosiamielech.com

projekt: Centralna Scena Tańca w Warszawie, edycja V
kuratorki: Paulina Święcańska
organizatorzy: Mazowiecki Instytut Kultury, Fundacja Artystyczna PERFORM
współfinansowanie: miasto st. Warszawa

CENTRALNA SCENA TAŃCA |CST- Site-specific | OPEN CALL do projektu w choreografii Gosi Mielech, V edycja 2024

zgłoszenia do 30 kwietnia 2024
wydarzenie bezpłatne, osoby wybrane do projektu zostaną poinformowane mailowo

Mazowiecki Instytut Kultury | Warszawa, ul. Elektoralna 12

www.mik.waw.pl

Komentarze
Udostepnij