Zapowiedzi

„Opera ma znaczenie” – nowy projekt Teatru Wielkiego w Poznaniu

W miniony weekend w Pradze odbyła konferencja z udziałem przedstawicieli europejskich teatrów operowych. Z wielką radością informujemy, iż dzięki współpracy z FEDORA Platform i stowarzyszeniem Opera Europa, projekt naszego Teatru zatytułowany OPERA MA ZNACZENIE / OPERA MATTERS otrzymał grant w ramach inicjatywy NextStage.
Inicjatywa ta poszukuje rozwiązań, jak działać w sposób bardziej zrównoważony, zapewniający dostępność dla wszystkich i uwzględniający rozwój technologiczny. To pokazuje, że opera, zarówno w sensie instytucji, jak szeroko pojętej sztuki, zmienia się odpowiadając na wyzwania i aktualne potrzeby współczesnego świata. Cieszymy się, że możemy być częścią tych zmian! O naszych działaniach w ramach grantu będziemy informować na bieżąco. Przy okazji dziękujemy Operze Bałtyckiej w Gdańsku za partnerstwo w projekcie. Gorąco zachęcamy do filmu:

https://fb.watch/dPSdzCG5wP/
 

Bardzo nas również cieszy, że projekt „Swans Vol. 2 On Tour” jest na shortliście Fedora Prize w kategorii edukacyjnej. „Łabędzie” to projekt skierowany do osób niewidomych i słabowidzących, którego celem jest pokazanie, że każdy może być nie tylko odbiorcą sztuki baletowej, ale też może ją kreować.  

Swans Vol. 2: On tour

Poznań Opera House (Poland)
Artistic Director – Tobiasz Sebastian Berg
Education Specialist – Katarzyna Frątczak
Set Designer – Barbara Binkowska  

FOT. Bartosz Seifert

Komentarze
Udostepnij