Zapowiedzi

Opera Nova w Bydgoszczy zaprasza na „Falstaffa”

Opera Nova zaprasza na trzy przedstawienia „Falstaffa”, ostatniej opery skomponowanej przez Verdiego: w piątek, sobotę i niedzielę, 24, 25 i 26 maja.

W piątkowym przedstawieniu w roli tytułowej wystąpi Anton Keremidtchiev. Artysta urodzony w Bułgarii, studiował śpiew w Bułgarskim Państwowym Konserwatorium w Sofii oraz u Borisa Christoffa w Rzymie. Obecnie zapraszany jest przez teatry operowe w całej(!) Europie , trasy jego podróży artystycznych prowadzą także do Chin. W jego repertuarze znajdują się słynne role barytonowe: Renato, Germont, Amonastro, Amfortas, Simone Boccanegra, Makbet, Rigoletto, Telramund, Don Pizarro, Gorvenal, Escamillo, Klingsor, Miller, Johanaan, Falstaff.

W Polsce wystąpi po raz pierwszy, na zaproszenie Opery Nova.

W sobotę i niedzielę w postać Szekspirowskiego  Sir Johna wcieli się solista Opery Nova, Łukasz Goliński.

Jako Pan Ford wystąpią kolejno: Sławomir Kowalewski i Damian Wilma (debiut w tej roli), jako Fenton: Nazarii Kachala i Szymon Rona. Magdalena Polkowska zaśpiewa rolę Alicji Ford, Julia Pruszak-Kowalewska będzie Anusią, zaś Katarzyna Nowak-Stańczyk Panią Quickly.

W roli Meg Page: Dorota Sobczak, a w sobotę (25 V) Małgorzata Grela, którą tą rolą obchodzi trzydziestolecie pracy artystycznej na scenie Opery Nova.

Info. Ewa Chałat, Opera Nova

fot. Andrzej Makowski

Komentarze
Udostepnij