Zapowiedzi

Operowa Klisza – wspólne wydarzenie Opery Krakowskiej oraz Muzeum Fotografii w Krakowie

Czym są wspomnienia? Utrwalonym obrazem miejsc, w których byliśmy lub bywaliśmy? Słowem czy dźwiękiem, które wpadło do naszych uszu i już tam na zawsze zostało? A może syntezą jednego i drugiego?

By znaleźć odpowiedź na te pytania zapraszamy na inaugurację cyklu spotkań, organizowanych wraz z Muzeum Fotografii w Krakowie. Podczas pierwszego z nich wystąpią soliści Opery Krakowskiej Zuzanna Caban oraz Jarosław Bielecki z towarzyszeniem Matteo Zoli przy fortepianie. 

Podczas koncertu “Operowa klisza”, który odbędzie się przeszklonym pawilonie MuFo, zabrzmią fragmenty operetek oraz innych cieszących się popularnością melodii. Natomiast po muzycznej uczcie odbędzie się zwiedzanie wystawy czasowej “Być jak Adam Karaś”. 

Adam Karaś (1896 – 1986) – fotograf, fotoreporter oraz filmowiec – to niezwykła postać na kulturalnej mapie dwudziestowiecznego Krakowa. Wraz z bratem założył studio Bracia Karaś Film, realizujące filmy krótkometrażowe, był także właścicielem wyjątkowego atelier fotograficznego, prowadzonego najpierw przy ulicy Czarnowiejskiej, a następnie przy ulicy Szewskiej. Pasjonat, konstruktor i wynalazca, a także twórca niezwykłych fotomontaży tzw. “fotoratur”. Słynął z nietuzinkowego poczucia humoru, którym starał się rozluźnić swoich modeli podczas fotografowania.

Link do wydarzenia: https://opera.krakow.pl/spektakle/operowa-klisza

Komentarze
Udostepnij