Zapowiedzi

Opowiedz nam o przyszłości – premiera Teatru Tańca Zawirowania

𝙋𝙧𝙚𝙢𝙞𝙚𝙧𝙖 𝙀𝙡𝙬𝙞𝙧𝙮 𝙋𝙞𝙤𝙧𝙪𝙣  „𝙊𝙥𝙤𝙬𝙞𝙚𝙙𝙯 𝙣𝙖𝙢 𝙤 𝙥𝙧𝙯𝙮𝙨𝙯ł𝙤𝙨́𝙘𝙞”

19.12 niedziela/ 19:00
◾Adres: Bruna 9
◾Bilety:

https://ewejsciowki.pl/warszawa/teatry/teatr-tanca-zawirowania,28/opowiedz-nam-o-przyszloscitell-us-about-the-future,15815?eventId=208074#

Wydarzenie na Facebooku:

https://fb.me/e/1dZdLZlIB

Choreografia: Elwira Piorun

Scenariusz: Włodzimierz Kaczkowski

Taniec i kreacja: Michał Góral, Anna Banasik

Opracowanie wizualne: Julia Ruszczyńska

Zdjęcia: Piotr Szymański

Animacja: Dominika Struzik

„Człowiek wyruszył na spotkanie innych światów, innych cywilizacji, nie poznawszy do końca własnych zakamarków, ślepych dróg, studni, zabarykadowanych, ciemnych drzwi.”

Przedstawienie „Opowiedz nam o przyszłości” jest inspirowane twórczością Lema, a w szczególności jego powieścią „Solaris”. Zajmuje się bohaterem, który skierowany na obcą planetę mierzy się samotnie ze swoimi wspomnieniami, lękami i traumami. Postawiony na przeciwko oceanu, który materializuje jego wizje, musi sam określić, na ile chce im się przeciwstawić, a na ile ulec. Wspaniała metafora ludzkiej egzystencji opisana przez Lema staje się obecnie jeszcze bardziej aktualna w czasach, kiedy technologie próbują manipulować umysłami ludzkimi. Dodatkową wartością przedstawienia jest ruch i taniec stanowiący podstawowy środek przekazu. Dzięki temu historia nabiera głębszego znaczenia. Wszystko to dzieje się to w otoczeniu filmowych realizacji, które już dawno stały się częścią naszego życia. Czy to jest przyszłość czy już teraźniejszość i czy na pewno musi dziać się na obcej planecie?

Dofinansowano w ramach Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022, w ramach programu dotacyjnego Instytutu Adama Mickiewicza „Kulturalne pomosty”.

Czas trwania: 60 minut

Źródło zdjęcia: Julia Ruszczyńska

Komentarze
Udostepnij