Zapowiedzi

Orkiestra „Titanic” – premiera w łódzkim Jaraczu

Bohaterami Orkiestry „Titanic” Christa Bojczewa jest czworo włóczęgów – Doko, Prodan, Meto i Ljubka. Przebywają na opuszczonej stacji kolejowej. Snują tam bolesne wspomnienia o nieudanej przeszłości i śmiałe plany poprawy swojego losu. Ma im w tym pomóc napad na pociąg. Kłopot w tym, że od dawna żaden nie zatrzymał się na ich dworcu. Sytuacja zmienia się radykalnie, gdy przy peronie niespodziewanie staje na moment długo wyczekiwany skład i wytacza się z niego kompletnie pijany iluzjonista Harry.

Orkiestra „Titanic” jest tragikomiczną opowieścią o sytuacji egzystencjalnej, w jakiej znalazł się współczesny człowiek. Wypełniona absurdem, nonsensem, groteską, wisielczym humorem, bawi, wzrusza i inspiruje do myślenia.

Christo Bojczew urodził się w roku 1950, z wykształcenia jest inżynierem. Debiutował w 1984 roku sztuką Tamto coś. Dziś uznawany jest za jednego z najlepszych bułgarskich dramatopisarzy, w 1997 roku zwyciężył w Intentional Playwriting Competition organizowanym przez British Council, a w roku 1999 został laureatem włoskiej nagrody teatralnej Premio Enrico Maria Salerno. Jego utwory wystawiane były w ponad 40 krajach.

Scena Inicjatyw Aktorskich ProScenium
Premiera zaplanowana jest na Scenę Kameralną 18 lutego 2023 r.
czas trwania spektaklu: 90 minut

autor Christo BOJCZEW
przekład Hanna KARPIŃSKA
reżyseria, opracowanie muzyczne Mariusz SIUDZIŃSKI
scenografia Grzegorz NOWAK
ruch sceniczny Tomasz DAJEWSKI
przygotowanie wokalne Izabela POŁOŃSKA
iluzjonista Marek CORELLI
reżyseria światła Łukasz SCHWIPERICH
inspicjentka, suflerka Ewa WIELGOSIŃSKA


O B S A D A
Ljubka Elżbieta ZAJKO
Harry Mikołaj CHROBOCZEK
Prodan Robert LATUSEK
Meto Mariusz SIUDZIŃSKI
Doko Mariusz SŁUPIŃSKI

Komentarze
Udostepnij