Zapowiedzi

Otwarcie sezonu w warszawskim Teatrze Dramatycznym

Warszawski Teatr Dramatyczny zaprasza!

Teatr Dramatyczny m. st. Warszawy po sierpniowym urlopie zaczyna grać już w od najbliższego czwartku, a także planuje podróże po Polsce.

Na sceny teatru znajdujące się w PKiN zapraszamy na: opowieść o burzliwych losach pewnego żydowskiego małżeństwa z ulicy Krochmalnej w Warszawie – „Fatalistę. Singerowską historię w V aktach” w reż. Wojciecha Urbańskiego (9 i 10 września), na „Kruka z Tower” w reż. Aldony Figury (10, 11 i 12 września) z Katarzyną Herman i Konradem Szymańskim w skomplikowanej relacji rodzinnej z wątkiem wirtualnego romansu w tle oraz na solidną lekcję historii i widowisko teatralne, które nikogo nie pozostawi obojętnym, czyli „Naszą klasę” w reż. Ondrej Spišáka (11 i 12 września).

Dwa pierwsze przedstawienia będzie można zobaczyć w najbliższych tygodniach także poza Warszawą. „Kruk z Tower” rusza w trasę po Polsce w ramach programu Teatr Polska (realizowanego przez Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu). Miasta, które odwiedzimy: Nowa Sól (14 września, Nowosolski Dom Kultury, Konin (16 września, Centrum Kultury i Sztuki – Dom Kultury OSKARD), Zielonki-Parcela (13 października, Dom Kultury Stare Babice).

„Kruka z Tower” zaprezentujemy również w ramach 61. Kaliskich Spotkań Teatralnych 19 września. Dzień wcześniej na tym samym festiwalu zagramy „Fatalistę. Singerowską historię w V aktach”.

Z kolei w Lublinie w ramach 26. Konfrontacji Teatralnych 17 października widzowie obejrzą „Fatalistę. Singerowską historię w V aktach”, zaprezentujemy tam również „Psy ras drobnych” w reż. Iwony Kempy (11 października).

Na jesienny wyjazd szykuje się także „Protest” w reż. Aldony Figury, który będzie można zobaczyć w ramach XXX Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego BEZ GRANIC (5 października w Teatrze im. Adama Mickiewicza w Cieszynie).

Zapraszamy na spektakle Teatru Dramatycznego! Pełen repertuar: https://teatrdramatyczny.pl/td2021/repertuar

Komentarze
Udostepnij