Zapowiedzi

„Pamiętnik Magdy Kot” Karoliny Lewestam i Anny Masłoń | Premiera 6 września

Karolina Lewestam
Anna Masłoń


„Pamiętnik Magdy Kot

Wydawnictwo W.A.B.

Premiera: 6 września 2023 r.

Nieprzyzwoicie śmieszna książka o kobiecej przyjaźni, pułapkach miłości i talencie do wpadania w śmiertelne tarapaty!

Dla wielbicielek Bridget Jones! Dla tęskniących za Magdą M.! Pssst, dziewczyny, to powieść
dla Was.

Czy między wychowywaniem bliźniaków a pracą jest jeszcze miejsce na facetów? Magda Kot, dziennikarka poczytnego tygodnika, ledwie ma chwilę, żeby pogadać o nich z przyjaciółkami. A już z pewnością nie będzie sama pchała się w jakieś romanse… Chyba że na jej drodze stanie prezes fundacji dobroczynnej, któremu nie sposób się oprzeć. Afera kryminalna, w którą Magda się wplącze przy tej okazji, rzuci ją na pastwę łobuzów i łgarzy, a może nawet i morderców. Od teraz Kota musi być niezwykle ostrożna. Jak kot!

Fajna książka, dla fajnych czytelniczek, napisana przez dwie fajne babki. Czysty relaks, pełen odpoczynek, zero napinki. Bawcie się dobrze!

Fragment:

Do Warszawy wróciliśmy w milczeniu; Adam Clifford słuchał muzyki symfonicznej, a ja tłumiłam czkanie i modliłam się o odpływ krwi z policzków.
– Czy to już wszystko, czego ode mnie potrzebujesz? – zapytał, kiedy dojechaliśmy na Stalową.
– Skontaktuje się z tobą nasz fotograf. A ja potrzebuję już tylko autoryzacji.
Clifford pogrzebał w kieszeni płaszcza, wydostał portfel, a z niego wizytówkę.
– Tu masz mojego maila. Gdybyś miała jeszcze jakieś wątpliwości, dzwoń na mój prywatny numer. To do zobaczenia.
– Do zobaczenia – powiedziałam zmitrężonym głosem, trzaskając drzwiami bmw, chociaż nie sądziłam, że dane mi będzie jeszcze kiedykolwiek oglądać Clifforda. Czkająca krowa powinna siedzieć w domu z cielętami i nigdy nie pokazywać się nikomu z gatunku Homo sapiens. Oczywiście, jak tylko wysiadłam z auta, czkawka mi przeszła jak ręką odjął.
Pod bramą stał mój sąsiad z bloku, pan Grzawek. Pocierał czerwony nos ręką wolną od puszki z piwem.
– Fa… fa…. Fajna fura – powiedział, bo jąkał się od dziecka.
– Nie moja. – Wzruszyłam ramionami.
– Ale d… dupę żeś przewiozła – zauważył filozoficznie.
– Co ja panu powiem, panie Grzawek. – Rozłożyłam bezradnie ręce. – Człowiek ma okazję, to człowiek korzysta.
Karolina Lewestam — doktorka filozofii, eseistka. Jest autorką i ilustratorką Małej Księżniczki, opowieści nawiązującej do Małego Księcia, zbioru esejów o rodzicielstwie Pasterze smoków i przygodowej książki fantasy Silla. Wieloletnia felietonistka i publicystka „Dziennika Gazety Prawnej”, od kilku lat związana jest z magazynem „Pismo”, w którym odpowiada na listy czytelników w serii Rozmowy z K. i pisze jedne z najchętniej czytanych tam esejów. Pięć razy nominowana do nagrody Grand Press. Matka trójki dzieci, dobra znajoma trzech kotów: Piórkomariana, Lampozdzisława i Gumogrzegorza.

Anna Masłoń — dziennikarka i redaktorka. Studiowała filozofię i teorię literatury w ramach Międzydziedzinowych Indywidualnych Studiów Humanistycznych i w European College of Liberal Arts w Berlinie. Od wielu lat kieruje „Magazynem na Weekend” (piątkowym dodatkiem do „Dziennika Gazety Prawnej”), a przy tym, co zakrawa na cud, udaje się jej być matką dwóch chłopaków. Z Karoliną znają się od pierwszego dnia studiów i zawsze chciały razem zostać Chmielewską.
Komentarze
Udostepnij