Zapowiedzi

„Pardonnez-moi, monsieur” premierowo na warszawskiej ASP

31 października o godz. 19 na Wydziale Scenografii ASP odbędzie się premiera spektaklu solowego inspirowanego życiem i tragiczną śmiercią francuskiej królowej – „Pardonnez-moi, monsieur” w reżyserii i wykonaniu Pauliny Szczęsnej.

Maria Antonina to postać kontrowersyjna i tragiczna. Znienawidzona i skompromitowana, do dzisiaj pobudza wyobraźnię. Ale czy Maria Antonia nie była po prostu jedną z tych kobiet, którą historia potraktowała okrutnie? I co miała na myśli mówiąc „Pardonnez-moi, monsieur” do swojego kata?

Spektakl jest ruchowo-wizualną impresją na temat zdekapitowanej królowej. Kobieta opowie o kobiecie. Tego wieczoru Antonina może odzyskać swoją głową i przemówić. Ale czy na pewno po francusku? I czy na pewno w duchu „pardonnez-moi”?

Wykonanie i reżyseria:
Paulina Szczęsna

Światło, współpraca reżyserska:
Jędrzej Skajster

Muzyka:
Paweł Paluch

Kostium:
Agnieszka Magiera-Zielińska

Scenografia:
Paweł Borczyński, Gosia Watras

Plakat:
Irek Wojaczek

Konsultacje:
Olga Stefańska, Hanna Kłoszewska, Jelle de Wit

Realizacja dźwięku:
Mateusz Kacprzak

Paulina Szczęsna (1990)
Aktorka teatralna, performerka, choreografka i instruktorka teatralna. Ukończyła kulturoznawstwo na UKSW oraz dwuletnie studia Devising Theatre and Performing Arts w LISPA/ arthaus.berlin w Berlinie. Współpracuje z Warszawskim Centrum Pantomimy oraz międzynarodowymi kolektywami artystycznymi.

Jędrzej Skajster (1980)
Malarz, ilustrator, reżyser i realizator światła teatralnego oraz multimediów, autor zdjęć do reportaży i filmów dokumentalnych. Współpracował z m.in. z Leszkiem Mądzikiem, Pawłem Dobrzyckim, Markiem Chowańcem, Warszawskim Centrum Pantomimy, Jerzym Lachem i teatrami Ateneum, Studio i Syrena w Warszawie.

Partnerem projektu jest ASP w Warszawie
Działanie realizowane w ramach Programu „Mobilni w kulturze”, finansowane ze środków Miasto Stołeczne Warszawa przy wsparciu Fundacja Inna Przestrzeń

#fundacjainnaprzestrzeń

Wstęp jest bezpłatny

Komentarze
Udostepnij