Zapowiedzi

“Pasztety, do boju!” – premiera w słupskim Nowym Teatrze

Nowy Teatr zapowiada, że w tym tygodniu słupską publiczność czeka ostra, rowerowa jazda wraz z trzema głównymi bohaterkami spektaklu pt. “Pasztety, do boju!”, który zagości na deskach Dużej Sceny Nowego Teatru już 14 grudnia o godz. 18.

Wybiorą się Państwo w niesamowitą podróż ku dojrzewaniu, zrozumieniu i tolerancji. Spektakl będzie adaptacją książki Clémentine Beauvais o tym samym tytule – “Pasztety do boju!”. Wraz z bohaterami zwiedzimy na rowerze Francję, dowiemy się więcej o najnowszych modowych trendach i odkryjemy trochę prawdy, która bywa często gorzką pigułką, o nas samych. Spektakl powstał głównie z myślą o dojrzewającej młodzieży, która zmaga się z hejtem nie tylko w kontaktach rówieśniczych, ale i w przestrzeni mediów społecznościowych. Trudny temat, jaki podejmują twórczynie spektaklu zostanie podany w bardzo atrakcyjnym wydaniu. Czeka nas sporo śmiechu, muzyki i dobrej zabawy. To zupełnie nowatorskie podejście do profilaktyki i dydaktyki młodzieżowej, dlatego też mamy nadzieję na pozytywny odbiór nie tylko wśród dzieci i młodzieży, ale też dorosłych, którzy na pewno znajdą w tym spektaklu coś dla siebie.

***

Trzy wyjątkowe nastolatki, Mireille, Astrid i Hakima w corocznym plebiscycie na “Największego Paszteta” wygrywają miejsca na podium. “Plebiscyt” organizuje Malo – największy łobuz w szkole, a głosowanie odbywa się na Facebooku…

Co to znaczy być pięknym, czy brzydkim? Jak hejt i stereotyp krzywdzi poczucie własnej wartości nastolatek? Czym jest “mit urody”? Jak porażkę przekuć w sukces, a każde złe słowo obrócić przeciwko tym, którzy nimi nas obrażają? “Pasztety” udowadniają, że dzięki sile przyjaźni i odrobinie ironicznego dystansu można przeciwstawić się nawet największym hejterom.

We Francji powieść stała się bestsellerem i zdobyła szereg nagród, w tym tytuł Najlepszej Młodzieżowej Książki Roku 2015 oraz prestiżową Prix Sorcires. Została przeniesiona na scenę teatralną, trwają także prace nad jej ekranizacją.

Czas trwania spektaklu: około 2 godz. 20 minut

Premiera 14 grudnia 2019 r. Duża Scena – Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

reżyseria:  Natasza Sołtanowicz
tłumaczenie:  Bożena Sęk
scenografia:  Marianna Lisiecka-Syska
choreografia:  Natasza Sołtanowicz
muzyka:  Natasza Sołtanowicz
adaptacja i dramaturgia:  Joanna Kowalska
aranżacja muzyczna:  Grzegorz Bieńko
kostiumy:  Marianna Lisiecka-Syska
projekcje:  Olek Burczyk
Obsada:
 – Karolina Gwóźdź
 – Natalia Maczyta-Cokan
 – Agata Grobel
 – Igor Chmielnik
 – Magdalena Płaneta
 – Wojciech Marcinkowski
Komentarze
Udostepnij