Zapowiedzi

Październik w TR WARSZAWA

ONKO

Spektakl osadzony w osobistych doświadczeniach reżyserki Weroniki Szczawińskiej i aktora Sebastiana Pawlaka, których połączyła wiara w to, że nawet najtrudniejszy scenariusz życia można zmienić i zagrać w nim nową rolę. Albo i nie.

Obsada: Sebastian Pawlak, Weronika Szczawińska

Reżyseria: Weronika Szczawińska

Gramy: 29 września – 1 października

„Niezapomniane // dialogi. Warsztaty o herstoriach”

Czy możliwa jest dziś rozmowa z tymi, których nie znamy? Więcej – z tymi, których nie można już spotkać? Z tymi, których nie łatwo poznać, mimo wyraźnych śladów ich obecności, działalności, twórczości?

Prowadzenie: Paulina Andruczyk

6 października, godz. 18:00-20:00

„Miasto kobiet” | PREMIERA

Emma Hütt, laureatka nagrody Debiut TR, młoda reżyserka z Berlina, sięga po „Księgę o Mieście Pań” Christine de Pizan i tworzy swój własny mit, odkrywając coś tylko pozornie przestarzałego – średniowieczne świadectwo feministycznej samowoli. Reżyserka radykalnie analizuje materiał na podstawie fikcyjnych, filozoficznych, biograficznych i historycznych tropów, przeplatając je ze średniowiecznymi, biblijnymi i popkulturowymi odniesieniami i ogłasza Warszawę miastem kobiet.

Obsada: Izabella Dudziak, Mateusz Górski, Zuzanna Radek, Julia Wyszyńska

Reżyseria: Emma Hütt

Gramy: 19-22 października

„2030”

Spektakl „2030” powstał w ramach projektu Młody TR, angażującego w proces twórczy młodzież. Jest próbą uchwycenia miasta w procesie zmiany i sportretowania siebie samego i siebie nawzajem wewnątrz miasta. Zobaczenia dla kogo to miasto jest stworzone i ile z niego można wziąć dla siebie.
.
Obsada: Dima Aleksieiev, Tymoteusz Bereza, Maja Dębniak, Maria Godlewska, Ada Grodzka, Malwina Lasowy-Cibor, Antonina Marcyniak, Tetiana Nestroina, Aleksandra Radkowska, Małgorzata Sobieraj, Kacper Zakrzewski, Marek Zieliński

Reżyseria: Michał Buszewicz

Gramy: 24 października

„Ewelina płacze”

Jak być sobą w świecie, w którym naszą tożsamość tworzy tyle różnych, często sprzecznych narracji? Zobacz błyskotliwy debiut reżyserki Anny Karasińskiej – „Ewelina płacze” w TR Warszawa. 

Obsada: Rafał Maćkowiak, Maria Maj, Ewelina Pankowska, Adam Woronowicz

Reżyseria: Anna Karasińsla

Gramy: 27-29 października

Komentarze
Udostepnij