Zapowiedzi

Pierwsza w Polsce biografia Aviciiego

Napisana przez wielokrotnie nagradzanego dziennikarza Månsa Mosessona, który dzięki wywiadom z rodziną Tima, jego przyjaciółmi i kolegami z branży muzycznej dogłębnie poznał producenta-gwiazdę. Książka przedstawia szczery obraz Tima i jego życiowych poszukiwań. Autor nie stroni od ukazywania demonów, z którymi walczył chłopak, i propozycji odpowiedzi na najtrudniejsze pytania dotyczące losów popularnego DJ-a.

Avicii był wizjonerem. Poprzez swoje muzyczne wyczucie i unikatowy styl zdefiniował epokę, w której szwedzka i europejska muzyka house zawładnęła światem.

Ale Tim Bergling był również introwertycznym młodym człowiekiem zmuszonym do dorastania w nieludzko szybkim tempie. Po serii nagłych wypadków i pobytów w szpitalu latem 2016 roku przestał koncertować. Zaledwie dwa lata później świat obiegła szokująca informacja – jeden z najsławniejszych na świecie DJ-ów popełnił samobójstwo w hotelowym pokoju w Omanie. Pozostawił po sobie największe hity klubowej sceny, takie jak „Wake Me Up”, „Waiting for Love” czy „Levels”, i gigantyczną fortunę. Jego utwory mają miliardy odtworzeń w serwisach streamingowych.

20 kwietnia mija czwarta rocznica śmierci artysty.

Tłumaczenie: Justyna Högström

Premiera książki: 13 kwietnia

Znak Koncept

Komentarze
Udostepnij