Zapowiedzi

Pierwsza w Polsce biografia Bronisława Malinowskiego. Premiera “Dzikich żądzy” już 1 września

Grzegorz Łyś

Dzikie żądze.
Bronisław Malinowski nie tylko w terenie


Pierwsza w Polsce biografia Bronisława Malinowskiego, niezwykłego antropologa i podróżnika, autora głośnej książki „Życie seksualne dzikich” i bliskiego przyjaciela Stanisława Ignacego Witkiewicza.

Premiera 1 września!

Znakomity antropolog, pełen pasji podróżnik i socjolog. Autor pionierskiej pracy „Życie seksualne dzikich”. Słynny Lord Nevermore z „622 upadków Bunga” Stanisława Ignacego Witkacego. Uwielbiany przez słuchaczy wykładowca i nauczyciel. Twórca teorii funkcjonalnej i jeden z pionierów badań terenowych. Jaki naprawdę był Bronisław Malinowski?

Błyskotliwa, napisana z werwą i reporterskim zacięciem, biografia przedstawia koleje życia wielkiego naukowca: od dzieciństwa w młodopolskim Krakowie, przez burzliwa młodość spędzoną w towarzystwie Leona Chwistka i Witkacego w Zakopanem oraz wielką wyprawę badawcza na Nową Gwinee i Trobriandy – po przełomową dla rozwoju antropologii pracę naukową i międzynarodową sławę. Grzegorz Łyś odkrywa przed czytelnikami mało znane szczegóły barwnego życia Malinowskiego, osobowości niebywale twórczej i złożonej, fascynującej, ale i kontrowersyjnej – autora dziennika, którego opublikowanie spowodowało w swoim czasie prawdziwy skandal.

Komentarze
Udostepnij