Zapowiedzi

Plany na sezon 2019/2020 warszawskiego Teatru Młyn

Premiera autorskiej adaptacji „Hańby” Johna Maxwella Coetzee i aż trzy spektakle z dotychczasowego repertuaru poruszające tematykę rodzinną i rodzicielską – to plany Teatru MŁYN na rozpoczynający się sezon teatralny.

Wrzesień-październik

Teatr MŁYN otwiera sezon teatralny swoim najnowszym spektaklem NIEDZIELNE POPOŁUDNIE w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej, z Pauliną Holtz i Michałem Sitarskim. Jest to opowieść o „turbulencjach” w wieloletnim związku, miłości i kryzysie, które często idą w parze. Ale też o jednej z przyczyn tego kryzysu, czyli znanym nam wszystkim pośpiechu i wynikającym z niego braku uważności na potrzeby własne i partnera.

http://mlyn.org/portfolio/niedzielne-popoludnie/

Spektakl zagramy we wrześniu dwukrotnie i dwukrotnie w paździedrniku:

19.09 godz. 19:30

21.09 godz. 16:00

3.10 godz. 19:30

10.10 godz. 19:30

We wrześniu na Scenie na Poddaszu zobaczyć będzie można też CÓRKĘ w reż. Natalii Fijewskiej-Zdanowskiej. W roli matki zobaczymy jak zwykle Joannę Żółkowską, w roli tytułowej córki – Zuzanna Fijewska-Malesza.

http://mlyn.org/portfolio/corka/

Terminy spektaklu:

28.09 godz. 19:00

29.09 godz. 19:00

25.10 godz. 19:30

26.10 godz. 19:00

27.10 godz. 19:00

Ostatnim z triady spektakli osadzonych mocno w tematyce rodzicielskiej będzie powracający po dłuższej przerwie GABINET, w którym wystąpi znów Paulina Holtz, tym razem w duecie z Rafałem Koseckim.

http://mlyn.org/portfolio/gabinet/

Terminy spektaklu:

17.10 godz. 19:30

18.10 godz. 19:30

19.10 godz. 17:00

19.10 godz. 19:00

Premiera

Po jesieni pełnej tematyki związanej relacjami rodzinnymi zaprosimy na premierę dotyczącą uwikłania w relacje społeczne. Już w grudniu premierowe pokazy spektaklu pt. BLISKO, stanowiącego adaptację powieści HAŃBA noblisty J.M. Coetzee. Natalia Fijewska-Zdanowska podjęła się przeniesienia dziejącej się w Afryce akcji we współczesne, polskie realia. Próby do spektaklu właśnie się rozpoczynają. Na scenie będzie można zobaczyć Janusza Łagodzińskiego – aktora stołecznego Teatru Ateneum oraz Mariannę Kowalewską – odtwórczynię jednej z głównych ról serialu “Pułapka”.

Działania okołoteatralne

Równolegle rozpoczynamy działania okołoteatralne. Widzów, którzy chcieliby spróbować swoich sił na scenie już teraz zapraszamy do grup teatralnych działających przy Teatrze Młyn. Animatorów, nauczycieli i edukatorów zachęcamy do udziału w Kursie Instruktorów Teatralnych, odbywającego się w Teatrze Ochoty, a współorganizowanego przez Teatr MŁYN. Roczny, intensywny kurs przygotowuje do pracy z dziećmi i młodzieżą. Wielbicieli teatru niezależnego zaprosimy w listopadzie na wyjątkowy pokaz spektaklu impresaryjnego w ramach cyklu MłynOFF.

Więcej informacji:

http://mlyn.org/

Gramy:

Teatr MŁYN, ul. Jezuicka 4, Scena na Poddaszu

SCEK

Fot. Katarzyna Chmura-Cegiełkowska

Komentarze
Udostepnij