Zapowiedzi

Plany Wrocławskiego Teatru Współczesnego na sezon 2023/2024

Sezon 2023/24 będzie zdominowany przez realizacje sceniczne sztuk nagrodzonych w V Konkursie Dramaturgicznym STREFY KONTAKTU. Przed nami premiery trzech konkursowych dramatów.

Będą to:

– Zenon Fajfer, „Uwolnienie”, reż. Kuba Kowalski;

– Jakub Tabaczek, „Stulejka”, reż. Marcin Liber;

– Filip Zawada, „Kolejność fal”.

Szczegóły ogłosimy na początku sezonu.

Wakacje w WTW

Dwa lata temu zainaugurowaliśmy cykl TRZY W JEDNYM, w ramach którego offowi twórcy teatralni mają możliwość pokazania swoich spektakli na scenach Wrocławskiego Teatru Współczesnego. Tym razem będą to:

– „Czuły Spektakl. Medytacje w prekariacie”, reż. Marta Szlasa-Rokicka, InSzPer (19 sierpnia);

– „Dom”, reż. Eryk Herbut, grupa teatralna Brut (26 sierpnia);

– „Symbioza”, reż. Agnieszka Magdalena Włoch, Teatr Zapadnia (2 września).

„Czuły Spektakl. Medytacje w prekariacie” to projekt, którego twórcy badają potencjał praktyki mindfulness jako metody radzenia sobie z trudami współczesnego świata. Zastanawiają się, jak to zjawisko może nam pomóc, jak rozczarować oraz w jaki sposób kształtuje nasze spojrzenie na kobiecość i męskość.

„Dom” to z kolei oparty na rodzinnej historii spektakl, zainspirowany prowincjonalną twórczością i religijnymi rytuałami. Spektakl będzie opowieścią o relacji ojca, dziadka oraz syna, którzy spotkają się ze sobą w tym samym momencie ich życia.

Twórcy spektaklu „Symbioza” Teatru Zapadnia demaskują wstydliwy i niepokojący obraz matki – choć często jest on wypierany i przemilczany, to istnieje, nurtuje i przygnębia. Przedstawienie było prezentowane na festiwalach w Albanii i Stanach Zjednoczonych, a także zdobył trzy nagrody na aactWorldFest w USA.

Komentarze
Udostepnij