Zapowiedzi

Płyta PLANETY Jakuba Wociala

Nazwisko Jakuba Wociala jest doskonale znane w środowisku teatru muzycznego. Ceniony aktor musicalowy, wokalista, reżyser oraz producent, posiadający w dorobku wybitne kreacje w najpopularniejszych i najpiękniejszych produkcjach musicalowych w kraju. Jego interpretacja Jeana Valjeana z „Nędzników”, Sierżanta Peppera w autorskiej produkcji Teatru Rampa „Twist and Shout” czy tytułowego Jezusa w „Jesus Christ Superstar” zdobyły wielkie uznanie zarówno krytyków, jak i publiczności. Ta ostatnia przyniosła zresztą artyście w 2018 roku Teatralną Nagrodę Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii najlepszy wokalista musicalowy. 

Wocialowi nieobce są również sceny zagraniczne, na których kreował role m. in. w musicalu „Rebecca” czy doskonale znanym i cenionym „Tańcu Wampirów” w reżyserii Romana Polańskiego. W 2020 roku artysta został ponownie zaproszony do międzynarodowej obsady „Tańca Wampirów”, w którym obecnie pracuje w Stuttgarcie.

Artysta jednak nie próżnuje i okres zamrożenia teatrów wykorzystał na podróż wgłąb siebie i eksplorowanie nieznanych wcześniej rejonów własnej wrażliwości muzycznej. W ten właśnie sposób, dość niespodziewanie, lecz sukcesywnie, krok po kroku, kiełkować zaczęła w artyście myśl o pokazaniu się publiczności z zupełnie innej strony, w materiale dalece odbiegającym od musicalowych szlagierów. Przede wszystkim jednak, w materiale, w którym nie wcielał się będzie w żadną z ról. 

Album PLANETY to zupełnie autorski projekt muzyczny Jakuba Wociala, do którego Artysta zaprosił wybitne osoby ze świata polskiej muzyki rozrywkowej – za warstwę tekstową odpowiada Dorota Osińska, z kolei autorką muzyki jest Marta Zalewska – multiinstrumentalistka, a w tym przypadku również i producentka muzyczna. Muzykę napisał także Krzysztof Pacan jeden z muzyków biorący udział w nagraniach płyty. Masteringiem całości zajmuje się doceniony i znany na rynku muzycznym Błażej Domański.


PLANETY to zbiór 9 utworów, gdzie każdy opowiada zupełnie inną, czasem bardzo osobistą historię.
W lutym tego roku ukazał się pierwszy singiel z płyty pt. LUTY, następnie wypuszczone zostały single KAŚKA (https://spoti.fi/3keNk91) i LEĆ (https://spoti.fi/3lwo8dk).

poniżej link do Spotify:

https://open.spotify.com/album/54YXR3U0tT8uW3Kl2rUmt3?si=EGDQtOcwRES21xI-lzq-tQ

Komentarze
Udostepnij