Zapowiedzi

Pociąg do Sztuki/ Przystanek Różanka – Święto Wrocławia w CK Agora

Wielka uczta teatralna już 23 i 24 czerwca. Centrum Kultury Agora zaprasza na wspólne obchody Święta Wrocławia. Co roku proponuje wyjątkowe, widowiskowe spektakle plenerowe – otwarte i bezpłatne dla wszystkich.

„TESTAMENT SZEWCZENKO” SPEKTAKL TEATRU VOSKRESINNIA (UKRAINA)
23.06 / godz. 21.30 / Plener przed CK Agora

Teatr Voskresinnia przybliży sytuację permanentnego upominania się narodu ukraińskiego o niezależność państwową, jakże aktualną dziś w dobie dramatycznych napięć wojennych. Spektakl to opowieść o historii kraju przez pryzmat losów Tarasa Szewczenki – wielkiego pisarza, poety, malarza, więźnia łagrów, duchowego przywódcy narodu ukraińskiego. Lwowscy artyści wykorzystają spektakularne narzędzia teatru plenerowego, w tym szczudła, mobilne machiny, płonące elementy scenograficzne i efekty pirotechniczne.

„SHAMANIAC” SPEKTAKL BLACKOUT PARADOX (CZECHY)
24.06 / godz. 21.30 / Plener przed CK Agora

Czeska grupa artystyczna Blackout Paradox zaprosi widzów do wykroczenia poza granice codziennego świata. Spektakl będzie płomiennym show inspirowanym szamanizmem i mistycyzmem. Niesamowicie budowane napięcie plus niemała ilość żaru i dymu złożą się na spektakularne widowisko. Nie zabraknie oryginalnych kostiumów i rekwizytów, akrobatyki oraz tańca ognia.

„POSTAW NA TEATR” PIKNIK RODZINNY
24.06 / godz. 15.00 / Plener przed CK Agora

Kostiumy, rekwizyty, marionetki – trudno wyobrazić sobie teatralny świat bez nich. W trakcie warsztatów zarówno dzieci, jak i dorośli będą mieli możliwość wykazać się swoją kreatywnością pod okiem doświadczonych instruktorów. Pobawimy się w animatorów, wykonując odlewane z gipsu maski, baśniowe pacynki, marionetki smoka oraz wielkoformatową scenografię. Dołączymy do świata teatru i zyskamy niepowtarzalną możliwość wejścia do „udawanej rzeczywistości”, w której wszystko jest możliwe.

fot. Marcin Kaźmierczuk

Komentarze
Udostepnij