Zapowiedzi

Pod koniec czerwca premiera „Za dużo wszystkiego” w TR Warszawa

Mechanizmy organizujące relacje pracy…

28 czerwca w TR Warszawa odbędzie się premiera sztuki „Za dużo wszystkiego” wg scenariusza i w reżyserii Michała Buszewicza.

„Za dużo wszystkiego” to próba zmierzenia się z mechanizmami organizującymi relacje pracy, z cieniami i blaskami rywalizacji, terrorem deadlinów i wszechobecnym przemęczeniem. Jak to się stało, że moment odpoczynku coraz częściej odkładamy na tzw. później, naiwnie wierząc, że wytrzymamy więcej (stając się ciałami idealnymi i nieśmiertelnymi)? Dlaczego nam się wydaje, że doba wytrzyma więcej, że nasze życia wytrzymają więcej, że z niewiadomego źródła nadejdzie w końcu upragniona pochwała albo nagroda i nagle wszystko się zmieni? Ile pracy trzeba włożyć, żeby spełniły się napędzane paliwem indywidualizmu pragnienia o byciu kimś wyjątkowym, kimś nie do zastąpienia, nie do podrobienia?

Praca jako faktor najmocniej definiujący nasze życie to informacja, którą czasem podajemy jeszcze zanim się komuś przedstawimy z imienia. To pole zmagań z naszym własnym poczuciem winy za to, że nie robimy tyle, ile byśmy chcieli_ały albo mogli_ły. To obszar, w którym rywalizujemy sami_e ze sobą. Czy żeby utrzymać pozycję w tym wyścigu, trzeba biec najszybciej jak się umie, a żeby przesunąć się do przodu – trzeba to robić jeszcze szybciej? Czy da się w ogóle dobiec do mety?

Obsada: Karolina Bednarek (gościnnie), Dobromir Dymecki, Mateusz Górski, Natalia Kalita, Rafał Maćkowiak, Adam Woronowicz (wideo)

Twórcy i twórczynie:

scenariusz i reżyseria: Michał Buszewicz

scenografia i kostiumy: Dorota Nawrot

choreografia: Katarzyna Sikora

muzyka: Aleksandra Gryka

wideo: Michał Dobrucki

reżyseria światła: Klaudyna Schubert

asystentka reżysera: Kasia Gawryś

inspicjentka: Monika Tuniewicz

kierowniczka produkcji: Aleksandra Szklarczyk

asystentka scenografki: Julia Zawadzka

Set premierowy: 27-30 czerwca, 2 lipca

Komentarze
Udostepnij