Recenzje

Podbródek małpy

O spektaklu „Pełnia w Skorpionie” Andre de la Cruza w reż. autora w Teatrze XL w Warszawie pisze Reda Paweł Haddad.

Warszawa żyje teatrem. To jest niewystarczająco opisany fenomen. W dobie internetu, wirtualizacji i ticktocka, w Warszawie teatr płynie żywym nurtem. Jeśli będąc na Pradze, z ul. Ratuszowej skręcimy i pojedziemy sto pięćdziesiąt metrów w prawo, trafimy do wspaniałego lalkowego Teatru Baj, jeśli zdecydujemy się przemieścić o sto pięćdziesiąt metrów w lewo, dojedziemy na Plac Hallera –  siedziby Teatru XL., a może powrót na lewy brzeg Wisły i wizyta w  Teatrze Ateneum?  Wszędzie widownia będzie pełna. Wybieram jednak skręt w lewo i zanurzam się w „Pełnię w Skorpionie”  – najnowszą premierę Teatru XL

Nie musisz nic nikomu udowadniać. Rób to co kochasz, a zdobędziesz świat

Trójka nieznajomych spotyka się przypadkowo w pracowni fotograficznej. Wszystko co wydarzy się później jest konsekwencją pewnego planu. Tylko czyjego? Może to jednak przeznaczenie?  W tle jest żółta kanapa, sesja zdjęciowa i nabrzmiewający księżyc. „Pełnia w Skorpionie” to współczesna farsa napisana i wyreżyserowana przez Andre de la Cruza. Czasami może zbyt grubymi nićmi szyta i jednocześnie ta urocza, wyreżyserowana, zagrana z naturalną lekkością i wdziękiem opowieść jest komedią z morałem. Założę się, że Quentin Tarantino chętnie chodziłby do Teatru XL.

Nadchodzący rok to szanse na rozwój nowych umiejętności i zdolności, a także sukcesy, które przyniosą wielką radość

Ciekawa architektura sceny i widowni Teatru XL pozwala patrzeć na niewielką scenę z intrygującej perspektywy. Energia aktorów skutecznie rozgrzewa publiczność. Tajemnica „Pełni w Skorpionie” zabiera nas w podróż w zakamarki ludzkiego umysłu. Zaczyna się gra.

A Ty jakim znakiem zodiaku jesteś?

fot. Rafał Meszka

Komentarze
Udostepnij
Tags: ,