Zapowiedzi

Pokaz w ramach programu „Lato w teatrze” we Wrocławskim Teatrze Lalek

Wrocławski Teatr Lalek zaprasza na pokaz finałowy półkolonii teatralnych w ramach programu Instytutu Teatralnego „Lato w teatrze 2024”.

Pokaz finałowy | 6.07.2024 | 12:00 | Wrocławski Teatr Lalek | wstęp wolny


Czasem również nas nie doceniacie

Mówicie wtedy „Mało się staracie”

A my się staramy, jak umiemy

Wszystko, co można, wam pokazujemy

To jest nasz protest, nasza demonstracja

Po naszej stronie jest dzisiaj racja!

WIDZIALNI TO MY:

Maja Bilińska, Jakub Biliński, Mikołaj Biliński, Nela Borowicz, Matylda Chylewska, Paulina Dyla, Natalia Grabińska, Ignacy Grabowiecki, Oliwia Grzywniak, Alisa Hramushko, Zuzanna Janota, Wiktoria Kaczmarek, Arkadiusz Krężlewicz, Joanna Kuchta, Markiian Roman, Barbara Moczulska, Justyna Pasławska, Sandra Siwa, Jan Szydłowski, Ksawery Traczyński, Zofia Trela, Małgorzata Urbańczyk, Ilaria Walus, Emilia Wojciechowska, Kamil Zalewski

TOWARZYSZYLI NAM:

Marta Kurowska, Robert Maniak, Karolina Łopata, Monika Reks, Piotr Starczak, Aleksander Górniak

LATO W TEATRZE 2024 | Wrocławski Teatr Lalek

Do udziału w letnich integracyjnych półkoloniach teatralnych zaprosiliśmy młodych artystów w wieku 8 -12 lat, dzieci z niepełnosprawnością wzroku oraz z pieczy zastępczej.

Nasze warsztaty to przede wszystkim przestrzeń spotkania i wspólnych odkryć, empatii i współpracy. Chcemy wspólnie bawić się i tworzyć, odkrywać wyjątkowość i mocne strony każdego dziecka!

Podczas warsztatowych spotkań zagłębimy się w niewidzialnym, angażując zmysły inne niż wzrok. Doświadczymy ciszy i dźwięków, dotyku jako sposobu poznawania świata, damy się pokierować węchowi i smakowi. Przyjrzymy się współczesnym eksperymentom performatywnym, żeby zobaczyć, czy można opowiadać o świecie inaczej niż tylko obrazami. Odwołanie do świata zmysłów pozwoli nie tylko rozwijać uważność i poszerzać percepcję, ale również stworzy wspólną przestrzeń pracy na równej pozycji dla dzieci z niepełnosprawnością wzroku i widzących.

Finał projektu będzie swoistym zapisem procesu dwutygodniowych poszukiwań: performensem złożonym z indywidualnych i grupowych instalacji, małych form chóralnych, prac video, w którym każde dziecko w wybranej przez siebie formie przedstawi swoją opowieść, wydobędzie z ciemności to, co musi ujrzeć światło dzienne.

Lato w teatrze jest programem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego finansowanym ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

fot. mat. Instytutu Teatralnego

Komentarze
Udostepnij