Zapowiedzi

Pokazy przedpremierowe „Lekcji tańca” w warszawskim Teatrze Kwadrat

W Teatrze Kwadrat trwają próby do najnowszej premiery. „Lekcje tańca” w reż. Michała Staszczaka to opowiedziana z niezwykłą wrażliwością i błyskotliwym poczuciem humoru historia dwójki ludzi, którzy jednocześnie pragną bliskości i się jej boją. Pokazy przedpremierowe odbędą się 20 i 21 kwietnia o 19.30, a następnie 28 kwietnia oraz 11 i 12 maja o 19.30. 

„Lekcje tańca” zagramy na Scenie im. Jana Kobuszewskiego przy ulicy Marszałkowskiej 138.

Bilet zakupić można online lub zarezerwować telefonicznie: tel. (22) 826 23 89. Liczba miejsc ograniczona!

Ever, profesor w spektrum autyzmu, musi nauczyć się tańczyć. Dobra wiadomość jest taka, że jego sąsiadką jest Senga, zawodowa tancerka z Broadway’u. Zła, że kobieta od czasu wypadku, który przerwał jej karierę, nie ma najmniejszej ochoty na zawieranie nowych znajomości.

Gdy mimo wszystko w końcu godzi się poprowadzić lekcje tańca, szybko stają się one dla niej czymś więcej, niż tylko okazją do zarobienia dodatkowej gotówki. Dwójka bohaterów pozornie pogodzonych ze swoją samotnością uczy się nie tylko tanecznych kroków, ale też tego, jak zaakceptować odmienność, cudzą i własną. Stopniowo przekuwają oni swoje słabości w źródło siły i oswajając się z bliskością, powoli dopuszczają się do swoich wewnętrznych światów. Czy faktycznie są one tak różne, jak im się to na początku wydawało?

Na scenie zobaczą Państwo Annę Karczmarczyk w roli Sengi oraz Andrzeja Andrzejewskiego w roli Evera. Głosu do nagrań użyczyła Hanna Śleszyńska.

Komentarze
Udostepnij