Zapowiedzi

Pokój na piętrze – zaskakujący thriller zainspirowany literaturą klasyczną

Rachel Hawkins

„Pokój na piętrze”

Premiera: 22.03.2023 r.
Wydawnictwo W.A.B.

Powieść nominowana do nagrody Goodreads Choice Avard!

Odświeżająca, zmodernizowana opowieść o Jane Eyre!

Dziewczyna, która szuka stabilizacji i miłości.
Mężczyzna, który wydaje się idealny.
Żona, która wstaje z grobu…

Jane ucieka przed trudną przeszłością. Zarabia na życie, wyprowadzając psy bogatych mieszkańców luksusowego osiedla Thornfield Estates. Tu nikt nie zauważa braku przypadkowego drobiazgu w domu czy elementu biżuterii porzuconej przez panią domu na stoliku w holu. Tu nikt nie zapyta Jane o jej… prawdziwe nazwisko. Pewnego dnia dziewczyna poznaje Eddiego Rochestera – świeżo owdowiałego mieszkańca jednej z rezydencji, którego żona zginęła w niewyjaśnionych okolicznościach podczas wypadku na łodzi. Eddie jest nie tylko bogaty, intrygujący i przystojny, ale także może zapewnić Jane bezpieczeństwo, którego zawsze pragnęła. Niestety legenda zmarłej żony – kobiety pięknej, ambitnej, wręcz idealnej – coraz bardziej przytłacza bohaterkę. Co więcej ukochany skrywa pewną mroczną tajemnicę, której konsekwencje okazują się straszniejsze, niż można się było spodziewać. Trzymająca w napięciu akcja, przewrotny dowcip i niesztampowe feministyczne spojrzenie sprawiają, że Pokój na piętrze nie jest zwyczajną historią, ale ponadczasową opowieścią o zakazanej miłości, źle ulokowanym uczuciu i zmarłej żonie, która nie daje o sobie zapomnieć…
Kiedy mówię, że nie byłam w stanie odłożyć Pokoju na piętrze Rachel Hawkins, mam na myśli, że czytałam ją w czasie przerwy na lunch, podczas pracy i nocą, gdy powinnam spać. Naprawdę jest aż tak dobra.

Pop Sugar

Błyskotliwy thriller, który sam się czyta… współczesna powieść, która dowodzi, że domy, w których coś skrzypi, skrywają wielkie tajemnice i nigdy nie wychodzą z mody.

Oprahmag.com
Zaskakująca improwizacja na temat dzieła literatury klasycznej.

Goodreads
RACHEL HAWKINS to według „New York Timesa” autorka świetnie sprzedających się książek dla młodych czytelników. Jej książki zostały przetłumaczone na kilkanaście języków. Na studiach na Uniwersytecie Auborn w Alabamie zajmowała się tematyką gender i seksualności. Mieszka w Alabamie, a Pokój na piętrze to jej pierwsza powieść dla dorosłych.
„Pokój na piętrze”
Rachel Hawkins
Premiera 22.03.2023 r.
Komentarze
Udostepnij