Zapowiedzi

„Pół żarciem, pół serio” – premiera w krakowskiej AST

4 marca w Teatrze AST odbędzie się premiera przedstawienia dyplomowego studentek i studentów IV r. Wydziału Aktorskiego specjalności wokalno-aktorskiej Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie.

Krakowska gastronomia – jak jej nie kochać? Tabaka od rana, co dzień nowa drama i sport narodowy – spina z szefem. Jak dobrze to znamy… Ale dla nas gastro to też inspiracja. Kopalnia anegdot i osobowości. Miejsce ludzi z pasją i miłością do jedzenia i miejsce, w którym zawiązują się przyjaźnie na całe życie.

Bo kto nigdy nie pracował w gastro, ten nie zna życia. My pracowaliśmy. W naszej opowieści paczka znajomych wspólnie otwiera restaurację. Tworzą swoje własne miejsce, miejsce inne niż wszystkie. Tam nie ma szefa krwiożercy, który czyha na twój błąd, a w wolnym czasie podgląda pracowników na kamerkach. Nasi bohaterowie na sukces pracują wspólnie i również wspólnie muszą odpowiadać za swoje błędy. To duża presja i odpowiedzialność, która czasem może przytłaczać. W momencie kryzysu, na pomoc przybywają Specjaliści Od Zmian…

„Pół żarciem, pół serio” to spektakl o ludziach wkraczających w decydujące dla siebie momenty kariery i stawiających pierwsze kroki na życiowych ścieżkach, od których może już nie być odwrotu. To opowieść o odwadze, szczerości i uważności. O tym, ile siły trzeba mieć, żeby stawiać na siebie. To także opowieść o przyjaźni i odpowiedzialności za innych.

„Pół żarciem, pół serio” jest autorskim spektaklem studentek i studentów grupy wokalno-aktorskiej. Są oni autorkami i autorami tekstów piosenek oraz, wspólnie z Dawidem Sulejem Rudnickim, muzyki do przedstawienia. Cały zespół aktorski brał również aktywny udział w każdym etapie pracy koncepcyjnej oraz pracy nad scenariuszem, którego są współtwórcami.

„Pół żarciem, pół serio” 

reżyseria: Kalina Jagoda Dębska (IV r. WRD)

tekst i dramaturgia: Krzysztof Zygucki (III r. WRD)

teksty piosenek: zespół aktorski

scenografia, kostiumy, wizualizacje: Julia Furdyna, Zofia Tomalska

współpraca scenograficzna: Grzegorz Więckowski

muzyka: Dawid Sulej Rudnicki, Maciej Kokot (IV r. WA)

choreografia: Monika Szpunar we współpracy z Magdaleną Fejdasz

światło: Kalina Jagoda Dębska (IV r. WRD), Julia Furdyna

przygotowanie wokalne: Justyna Motylska, Wojciech Dolatowski (III r. WA)

zdjęcia: Sylwia Matyja

asystentka reżyserki: Maria Wróbel (IV r. WA)

asystent dramaturga: Aleksander Gałązka (IV r. WA)

występują: Aleksandra Bożyk, Michał Dudkowski, Aleksander Gałązka, Mariusz Golec, Vitalik Havryla, Maciej Kokot, Monika Padewska, Gabriela Szmel, Maria Wróbel oraz Dawid Sulej Rudnicki.

Premiera: 4 marca 2024 r., Scena im. St. Wyspiańskiego, ul. Straszewskiego 22.

fot. Sylwia Matyja

Komentarze
Udostepnij