Zapowiedzi

„Policjantki. Kobiece oblicze polskich służb” – porażający reportaż Marianny Fijewskiej

Marianna Fijewska
„Policjantki. Kobiece oblicze polskich służb”

Dla kobiet, które do służby zgłosiły się zaraz po upadku komuny, nie było nawet mundurów, dlatego często…szyły je sobie same. Dzisiaj dalej muszą zmagać się z seksistowskimi uwagami,lekceważeniem, agresją. Każdego dnia udowadniają jednak,że przysłowie „gdzie diabeł nie może,tam babę pośle” nie wzięło się znikąd.

Premiera porażającego reportażu już 10 marca 2021!

Autorka bestsellerowych Tajemnic pielęgniarek wchodzi w środowisko policjantek, żeby od środka zobaczyć, jak wygląda ich praca.

Smród, przemoc, narkotyki, agresja, wypadki, groźby ze strony zwyrodniałych przestępców i śmierć w najbrutalniejszych postaciach – z tym na co dzień mierzą się polskie policjantki. Większość przyznaje, że w zmaskulinizowanym zawodzie muszą starać się zdecydowanie bardziej niż koledzy w mundurach.

Część rozmówczyń pamięta jeszcze czasy PRL-u, część dopiero rozpoczęła służbę, część poprzez wybitne osiągnięcia i spektakularne akcje zapisała się na kartach historii Polskiej Policji.

Towarzyszą ofiarom wypadków, przekazują matkom informacje o tragicznej śmierci ich dzieci, to w ich ramionach chowają się ofiary przemocy domowej. Stoją w policyjnych kordonach w trakcie strajków kobiet. Co czują, słysząc krzyki protestujących?

Wracając do domu, często zadają sobie pytanie: Czy dam radę dalej? Ale każdego poranka znów zakładają mundur i rozpoczynają służbę.

Marianna Fijewska – absolwentka dziennikarstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Autorka dwóch reportaży o tematyce medycznej: bestsellerowej książki Tajemnice pielęgniarek. Prawda i uprzedzenia oraz Trudny Przypadek. Prawdziwe historie polskich lekarzy. Dziennikarka, freelancerka, związana m.in. z serwisem HelloZdrowie, Wirtualną Polską czy Polsat News. Zajmuje się tematyką społeczną.

Komentarze
Udostepnij