Zapowiedzi

„Porce i Lana” – premiera w warszawskim Guliwerze

Przedstawienie premierowe „Porce i Lana”, czyli o przyjaźni w teatrze.

Już 11 września Teatr Lalek Guliwer zaprosi widzów na premierę spektaklu „Porce i Lana”, którego scenariusz, autorstwa Leny Frankiewicz i Tomasz Maśląkowskiego, powstał na motywach książki Tiny Oziewicz pt. „Tyranozaur i Traktorzystki” wydawnictwa Czerwony Konik.

Spektakl „Porce i Lana” to opowieść o przyjaźni, pokonywaniu własnych lęków, a nawet tyranozaura! Główne bohaterki, Porce i Lana, podczas pełnej przygód podróży, odkrywają, jak zaskakujący i różnorodny potrafi być świat. Ich historia to opowieść o poszukiwaniu nowego miejsca na ziemi i o tym, że świat można poskładać nawet, jeśli rozbił się na milion kawałków.

Przedstawienie reżyseruje Tomasz Maśląkowski, który jest także autorem wyjątkowej scenografii – widzowie kameralnej sceny Liliput przeniosą się w świat pracowni ceramicznej, odkrywając tajemnice rzemiosła i rękodzieła. Wśród elementów scenograficznych inspirowanych ilustracjami Aleksandry Woldańskiej-Płocińskiej, znajdzie się m.in. ceramika z pracowni ceramicznej Alchemicus. Dopełnieniem kameralnego spektaklu będzie muzyka autorstwa kompozytora i multiinstrumentalisty Sambora Dudzińskiego.  Przedstawienie adresowane do dzieci w wieku od 4 lat.

Bilety na premierowe pokazy i wrześniowe spektakle dostępne są www.teatrguliwer.pl

Porce i Lana

Na motywach książki Tiny Oziewicz pt. „Tyranozaur i Traktorzystki” – wydawnictwo Czerwony Konik

Scenariusz: Lena Frankiewicz i Tomasz Maśląkowski

Reżyseria: Tomasz Maśląkowski

Scenografia: Tomasz Maśląkowski

Muzyka: Sambor Dudziński

Obsada:

Honorata Zajączkowska

Milena Kranik – gościnnie

Komentarze
Udostepnij