Zapowiedzi

„Porce i Lana” Teatru Guliwer na platformie Dramox

19.01.2023 r. na Dramoxie znajdzie się propozycja z teatru, który wśród sceny animacji z pewnością ma już miano kultowego – Teatru Lalek Guliwer. Propozycja dla najmłodszych, która swoim kunsztem zachwyci też starszych widzów to „Porce i Lana”.

Pracownia ceramiczna stała się miejscem, w którym wszystko ożywa. Odwzorowana z dbałością o wszystkie szczegóły, jest przestrzenią, gdzie ożywają wymalowane na kubkach bohaterki – Porce i Lana. Ożywione postaci, wraz z innymi znajdującymi się na… ceramicznych naczyniach, przeżywają swoje historie. W teatrze animacji lalką, animantem, może być niemal wszystko – i tak tu stały się nim fajansowe naczynia.

Niekonwencjonalny pomysł, piękne światło i scenografia sprawiają, że najmłodsi widzowie będą oglądać przedstawienie jak urzeczeni. Jest to bowiem produkcja przeznaczona dla najmłodszych widzów w wieku przedszkolnym. Dzieci będą miały okazje wejść do niezwykłego świata wyobraźni, pełnego dynamiki, dźwięków i ruchu. Dowiedzą się, że historia może pojawić się wszędzie, wystarczy wyobrazić sobie więcej, niż widać.

Sam spektakl obudowany jest urokliwą muzyką, a niektóre sceny zostały wyśpiewane. Poprzez język, muzykę i dźwięki dzieci dowiadują się, czym są emocje, a także tego, że należy je akceptować. Wymiar edukacyjny bajki jest nienachalny, ale zrozumiały nawet dla 4-letnich dzieci. Doskonała propozycja dla każdego młodego widza!

fot. Bartek Warzecha

Komentarze
Udostepnij