Zapowiedzi

Powrót autora „Lincolna w Bardo”, George’a Saundersa!

Saunders opowiada dokładnie takie historie, jakich dziś potrzebujemy. Thomas Pynchon

Wybitny kronikarz naszych dziejów. C. Max Magee, „The Millions”  – „Publisher’s Weekly”

Szanowne Panie, Szanowni Panowie,

już 29 września nakładem naszego wydawnictwa ukażą się Sielanki George’a Saundersa – wyczekiwana książka wybitnego amerykańskiego pisarza, laureata Nagrody Bookera, autora Lincolna w Bardo i 10 grudnia. 

Przekład: Michał Kłobukowski.

George Saunders będzie jednym z najważniejszych gości tegorocznego Festiwalu Conrada – to pierwsze spotkanie pisarza z polskimi czytelnikami.

Porywająca eksplozja wyobraźni autora Lincolna w Bardo, książki roku 2018.

Tancerz erotyczny nawiedzany przez ducha zmarłej ze strachu ciotki, podejrzany coach udzielający światłych rad swoim wyznawcom czy para neandertalczyków zmuszanych do przejścia na wegetarianizm – na pozór zabawne opowieści pełne są wieloznaczności, niedopowiedzeń i zwrotów akcji.

W Sielankach George Saunders pokazuje nam, że świat, w którym żyjemy, jest karykaturą – mogącą śmieszyć, ale budzącą podskórny lęk.

Brawurowo łącząc drobiazgowy realizm z groteską i niepodrabialnym poczuciem humoru, Saunders buduje w mistrzowski sposób obraz człowieka zagubionego w meandrach XXI wieku.

To proza hipnotyzująca, wwiercająca się w głąb myśli, niepozwalająca o sobie zapomnieć.

George Saunders – jeden z najważniejszych współczesnych pisarzy amerykańskich, porównywany z Raymondem Chandlerem czy Markiem Twainem. Laureat wielu nagród literackich, m.in. Nagrody Bookera.

Komentarze
Udostepnij