Zapowiedzi

Powrót „Cząstek kobiety” TR Warszawa. Pokazy w warszawskim Nowym Teatrze

Feministyczny dramat rodzinny…

Po długiej przerwie „Cząstki kobiety” wracają do Warszawy. Dzięki gościnności Nowego Teatru w majówkę (2-5 maja) TR Warszawa zagra na Madalińskiego 10/16.

Feministyczny, napędzany przez siłę i determinację kobiecych postaci dramat rodzinny, rozgrywający się we współczesnej Warszawie. Rodzinne spotkanie jak soczewce skupia problemy i wewnętrzne konflikty polskiego społeczeństwa.

Główną bohaterką jest trzydziestoletnia Maja, która mierzy się z osobistą tragedią. Aby wyjść z życiowego zakrętu, musi zakwestionować całe dotychczasowe życie i na nowo zbudować relacje z bliskimi. „Cząstki kobiety” to poruszający obraz współczesnych kobiet, walczących o prawo do decydowania o własnym życiu. Reżyser Kornél Mundruczó i autorka scenariusza Kata Weber empatycznie portretują każdą z wyrazistych postaci, nie oceniając i nie krytykując nikogo ze zgromadzonych przy rodzinnym stole osób.

Przedstawienie, wykorzystujące filmowe środki wyrazu ujmuje intymną narracją, realizmem szczegółu i czułością aktorskich kreacji. „Cząstki kobiety” są drugim po „Nietoperzu” (prem. 2012, prod. TR Warszawa) spektaklem Kornéla Mundruczó zrealizowanym w Polsce. Oba przedstawienia zyskały uznanie polskiej i międzynarodowej publiczności.

występują: Dobromir Dymecki, Monika Frajczyk, Magdalena Kuta, Sebastian Pawlak, Justyna Wasilewska, Julia Wyszyńska, Agnieszka Żulewska

reżyseria: Kornél Mundruczó

tekst i dramaturgia: Kata Wéber

asystent dramaturga: Soma Boronkay

tłumaczenie tekstu: Jolanta Jarmołowicz

scenografia i kostiumy: Monika Pormale

muzyka: Asher Goldschmidt

reżyseria świateł: Paulina Góral

fot. Natalia Kabanow

Komentarze
Udostepnij