Zapowiedzi

Pożegnanie z „Testosteronem” – Teatr Gudejko rozpoczyna pożegnanie z tytułem: Gdańsk, 19 lipca

„TESTOSTERON”

Teatr Gudejko

Na platformie filmowej w lewym górnym rogu przeczytalibyśmy ostrzeżenie – seks, alkohol, wulgaryzmy, narkotyki. Tymczasem mamy do czynienia z przezabawną historią kilku mężczyzn, którzy koniecznie chcą rozwikłać zagadkę relacji damsko-męskich, wykorzystując do tego historie z własnego życia, ale również Naukę. Przez duże N!

Minęło 20 lat od prapremiery i kolejne pokolenia upomniały się o nowe rozczytanie sztuki „Testosteron” Andrzeja Saramonowicza.

Liczne głosy, naciski, czasem nawet szantaż.

W związku z zaistniałą sytuacją twórcy prapremiery: Adam Krawczuk i Maciej Wierzbicki podjęli się nowego tłumaczenia literackiego zamysłu Saramonowicza na współczesny język ruchu scenicznego.

Wraz z nowym pokoleniem niepokornych aktorów (jeden z nich na próbie powiedział nawet „dupa”) próbują odpowiedzieć na liczne pytania, które autor stawia teraźniejszości: czy warto? A może? Co by było gdyby?

Jednym słowem powstał ważny spektakl o kondycji współczesnego mężczyzny, przesiąknięty intelektualną grą skojarzeń i malarskich nawiązań.

Ale nie u nas.

My zapraszamy za to na komedię Andrzeja Saramonowicza w świetnym wykonaniu i bez retuszu.

Zatem ostrzegamy: w spektaklu pojawia się alkohol, przemoc, teksty seksualne, wulgarne i – być może – obraźliwe czy seksistowskie.

Spektakl dla widzów dorosłych!

Autor: Andrzej Saramonowicz

Reżyseria: Adam Krawczuk i Maciej Wierzbicki

Scenografia: Paulina Czernek

Kostiumy: Anna Puchalska

Muzyka: Blascello

Plakat: karifurava

Tekst piosenki ,,Obiad z dwóch dań” – Andrzej Saramonowicz

muzyka do piosenki – Blascello

Obsada: Adam Krawczuk / Tomasz Drabek, Maciej Wierzbicki / Leszek Lichota, Adrian Brząkała / Przemysław Wyszyński, Adam Serowaniec / Damian Kulec, Jędrzej Hycnar / Jakub Zając, Fabian Kocięcki, Michał Meyer / Andrzej Popiel

„Testosteron” Teatru Gudejko – pożegnanie z tytułem

19 lipca, godz. 18.00

Gdańsk, Scena Teatralna NOT

Komentarze
Udostepnij