Zapowiedzi

Poznaj strategię przekształcania trudnych emocji w te łatwe do opanowania!

Przytłaczających doświadczeń nie lubimy…

„Jak nie tracić głowy, gdy przytłacza nas życie” to wnikliwy i ilustrowany przewodnik po radzeniu sobie z najtrudniejszymi emocjami i przytłaczającymi doświadczeniami. Liz Fosslien i Mollie West Duffy obalają mit, że trudne  emocje są destrukcyjne oraz pokazują, jak nauczyć się z nimi żyć. Lektura książki to podróż do wnętrza samego siebie, być może najważniejsza w życiu! W księgarniach już 15 listopada!

Od najmłodszych lat jesteśmy uczeni, aby tłumić negatywne emocje: „Przestań płakać”, „Weź się w garść”, „Powinieneś to wiedzieć”. To sprawia, że w dorosłym życiu odczuwamy presję, aby być najlepszym,  nie okazywać strachu czy cierpienia. A przecież najtrudniejsze emocje są całkowicie naturalne, normalne i… potrzebne! „Jak nie tracić głowy, gdy przytłacza nas życie” pomaga zrozumieć, że nie należy blokować w sobie trudnych uczuć, a rozwijającym rozwiązaniem jest nauczyć się je akceptować i wykorzystywać.

Książka poświęcona trudnym emocjom i przytłaczającym doświadczeniom: niepewności, dyskomfortowi będącemu skutkiem porównań, złości, wypaleniu, perfekcjonizmowi, rozpaczy i żalowi oraz smutkowi i wstydowi, z którymi zderzamy się niemal na każdym kroku. Gdy zaś tak się dzieje, utykamy w miejscu, wstydzimy się i czujemy się odizolowani. Często nie potrafimy nawet uznać swoich przykrych emocji, nie mówiąc już o ich rozumieniu i panowaniu nad nimi.

Przeplatając naukę z osobistymi historiami i oryginalnymi ilustracjami, autorki nie tylko analizują każde nieprzyjemne uczucie, ale i przedstawiają strategię przekształcania trudnych emocji w te łatwe do opanowania.

Liz Fosslien i Mollie West Duffy podczas pracy nad książką rozmawiały z psychologami, terapeutami i naukowcami, aby dostarczyć czytelnikowi wiedzy opartej na faktach i badaniach. Dzięki czemu oferują narzędzia pozwalające zrozumieć, kiedy i dlaczego odczuwamy negatywne emocje oraz jak stawiać im czoła  w przyszłości.

Tytuł: „Jak nie tracić głowy, gdy przytłacza nas życie”
Autorki:  Liz Fosslien i Mollie West Duffy

Tłumaczenie: Stanisław Bończyk

Premiera: 15.11.2023

Cena: 46,90 PLN

Liczba stron: 304 Wydawnictwo MUZA SA

Komentarze
Udostepnij