Zapowiedzi

Poznajcie naszych marzycieli – czerwcowa premiera w łódzkim Nowym

Współczesnego błędnego rycerza poznajemy w momencie poszukiwania w dużym mieście wolności, anonimowości i miłości. Miłość jednak boleśnie go zawodzi, poczucie anonimowości przeradza się w samotność, natomiast wolność okazuje się nie przynosić ulgi, a jedynie rodzić wstyd i kolejne kłamstwa. Queerowa opowieść o męskości utrzymana w klimacie romansu łotrzykowskiego, w której topografia Łodzi splata się z losami głównego bohatera. Pytanie tylko czy Łódź okaże się dla niego szalupą ratunkową, czy „Tratwą Meduzy”?

Za tekst oraz dramaturgię odpowiada Dominik Frosztęga – Szara eminencja wszystkiego. Grafik, ilustrator, twórca nieszablonowych video artów i teledysków. Kiedyś filmowiec i bazgracz, dziś pisarz niepoczytalny, dramaturg, demiurg i kontestator. Postać wysoce drażliwa. Trochę Zelig. Publikował w Gazecie Wyborczej, Wysokich Obcasach, Touché i kilku mniej znanych tytułach. Wie wszystko. Szlify teatralne zdobywał na zajęciach resocjalizacyjnych w domu poprawczym. Nazywa siebie etatowym widzem. Wagary spędzał w Starym Teatrze w Krakowie. Karierę zahamował mu pobyt w więzieniu, skąd zwolniono go warunkowo za organizację kółka teatralnego. Urodzony w 1992 r. Nie dba o swoje dobre imię.

Reżyseruje Maciej Hanusek – reżyser, dramaturg, animator i instruktor teatralny. Student czwartego roku Wydziału Reżyserii Teatralnej na Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie. Absolwent wiedzy o teatrze na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz antropologii literatury, teatru i filmu na Uniwersytecie Wrocławskim. Współpracuje na stałe z Dominikiem Frosztęgą. Ich spektakl Jak VVitoldo płynął (2019) dostał się do finału 9. Forum Młodej Reżyserii, był prezentowany w Krakowie, Wrocławiu i innych miastach w kraju. W 2020 roku w ramach projektu Młodzi w Starym online wyreżyserował dla Narodowego Starego Teatru w Krakowie Klątwę Stanisława Wyspiańskiego. Wystąpili w niej m.in. Błażej Peszek, Katarzyna Krzanowska i Anna Dymna.

TERMINY SPEKTAKLU „Kto nie ma nic ten może wszystko”

11.06.21/ PREMIERA/
12.06.21/ PREMIERA/ KUP BILET
19.06.21/ KUP BILET 

Jeśli macie Państwo plany na 11 czerwca, koniecznie je zmieńcie by przyjść do Teatru Nowego! Tuż przed premierą spektaklu „Kto nie ma nic, ten może wszystko”, o godzinie 18:30, zaprosimy Państwa na odsłonięcie muralu, który zaprojektowała dla Teatru Ola Jasionowska (graficzka, ilustratorka, pomysłodawczyni symbolu Strajku Kobiet). Mural powstaje na budynku Teatru, od ulicy Zachodniej 93. Został on stworzony we współpracy z Fundacją LodzArte i Fundacją Urban Forms. Autorka rozpoczyna stałą współpracę z naszym Teatrem. Będzie odpowiedzialna za jego identyfikację graficzną. O godzinie 19:15 rozpocznie się premiera pierwszego spektaklu w ramach projektu Nowy i Młodzi„Kto nie ma nic, ten może wszystko”. I to jeszcze nie koniec atrakcji! Bezpośrednio po premierze zapraszamy na koncert Kuby Wandachowicza na foyer Małej Sceny. Po secie DJ-skim, przeniesiemy nasze święto teatru do łódzkiego klubu Konkret (Więckowskiego 36), z którym rozpoczynamy współpracę!

Komentarze
Udostepnij